Praca w opiece Niemcy: czy to się opłaca?

adobestock_214560151_800x518Niemcy to kraj, który od wieków stanowi miejsce zarobkowej emigracji Polaków. Chodzi tu zarówno o emigrację stałą, jak i czasową, zwaną także saksami. Jakie branże przyciągają najwięcej naszych rodaków? Tutaj, tak jak w innych dziedzinach życia, można mówić o swego rodzaju modach, które oczywiście przemijają. Kiedyś główną branżą zarobkowych wyjazdów Polaków było rolnictwo, ze słynnymi szparagami na czele. Te czasy jednak dawno minęły i teraz króluje inna branża, mianowicie opieka nad osobami starszymi. Jest to związane z szybkim starzeniem się niemieckiego społeczeństwa, gdzie z roku na rok przybywa coraz więcej osób starszych, w tym także tych potrzebujących pomocy osób trzecich.

Czy praca w opiece w Niemczech jest opłacalna? Oczywiście wszystko zależy, zarówno od kwalifikacji i doświadczenia opiekunki seniora, jak również od agencji opiekunek osób starszych i ofert pracy jakie ma w swojej bazie. Tak naprawdę doświadczona opiekunka do osoby starszej w Niemczech, korzystająca z usług firmy Veritas Opieka, może liczyć na średnie wynagrodzenie w okolicach 1700 euro netto na miesiąc. Oprócz tego ma ona zapewnione darmowe zakwaterowanie oraz wyżywienie, którego koszty ponosi senior lub jego rodzina. Veritas Opieka oferuje także darmowy transport na miejsce zlecenia oraz późniejszy powrót do kraju. Dzięki temu wszystkiemu praca w niemieckiej opiece jest dość dochodowym zajęciem, bowiem oprócz solidnej pensji można liczyć także na bardzo niskie koszty utrzymania na terenie Niemiec. W wielu innych zawodach całość kosztów pokrywać musi sam pracownik.

Jednak co z wymaganiami jakie trzeba spełnić żeby zacząć pracę w opiece w Niemczech? Porządne agencje opiekunek osób starszych, takie jak między innymi Veritas Opieka, stawiają pewne warunki wyjściowe. Chodzi tu głównie o znajomość języka niemieckiego na poziomie umożliwiającym komunikację z seniorem oraz jego rodziną. Druga sprawa, to posiadanie doświadczenia w opiece nad osobami starszymi. Jednak na rynku są też agencje, czy pośrednicy, którzy oferują miejsca pracy w niemieckiej opiece dla osób bez wielkiej znajomości języka oraz doświadczenia. Wyjazd z taką agencją poprzedzony jest kursem niemieckiego, który pozwala na przyswojenie podstaw języka umożliwiających podstawową komunikację z podopiecznym. Oczywiście taka opiekunka nie może jeszcze liczyć na tak dobre warunki pracy i płace, jakie oferuje m.in. firma Veritas Opieka.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: Praca w opiece Niemcy.

Szlafroki hotelowe – na co zwrócić uwagę przy zakupie, jakie powinny być?
Jak reklamować się na Amazonie?
Długopisy reklamowe – jak wybrać najlepszy gadżet firmowy?

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 Komentarz

  1. Lucek pisze:

    Na jakich stronach szukacie praca Niemcy? Chciałabym się wybrać na kilka miesięcy w nowym roku, żeby sobie trochę dorobić, ale nie chcę jechać w ciemno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>