Optymalne procesy montażu hal produkcyjnych

lost-places-1801658_1280Nie tylko budynki biurowe i handlowe, ale także hale przemysłowe i hale produkcyjne różnią się w zależności od indywidualnych potrzeb. Na przykład piekarnia przemysłowa potrzebuje zupełnie innego budynku niż firma poligraficzna czy dostawca samochodów. Optymalne procesy robocze są możliwe tylko wtedy, gdy hala przemysłowa została optymalnie zaprojektowana, aby spełnić indywidualne wymagania. Maksymalna ilość światła dziennego, optymalna izolacja i dobry klimat w pomieszczeniu przyczyniają się do tego, że budynek jest przyjazny dla środowiska i wydajny.

Dzisiejsze prace montażowe stały się bardziej zautomatyzowane, a wymagania jakościowe wyższe.

W przypadku pozostałych zadań wizualnych konieczne jest inteligentne i ergonomiczne rozwiązanie oświetleniowe, aby utrzymać satysfakcję i wydajność pracowników. Hale montażowe występują w różnych rozmiarach, wysokościach sufitów i różnych przepływach produkcyjnych. Temperatury otoczenia i stopień automatyzacji są różne. Podobnie jak wymagania dotyczące dostępnego rozmiaru podłogi i oświetlenia zadaniowego. Dlatego hale produkcyjne montaż jak i rozwiązanie oświetleniowe muszą być elastyczne, spełniając potrzeby zarówno zautomatyzowanych procesów pracy, jak i wymagania jeśli chodzi o szczegółowe prace kontrolne z udziałem ludzi. Wprowadzenie stref oświetlenia, które można dostosować do różnych poziomów natężenia oświetlenia, zwiększa elastyczność, ponieważ procesy pracy mogą się szybko zmieniać.

Pracownicy mają różne potrzeby oświetleniowe

Osoby w podeszłym wieku potrzebują więcej światła, a rozwiązaniem jest ściemniane oświetlenie obszaru zadaniowego lub dodatkowe oprawy w razie potrzeby. Wymagania oświetleniowe różnią się w zależności od wykonywanej pracy. Od średnio-niskiego natężenia oświetlenia w halach montażowych i spawalnictwa i kucia po wyższe poziomy wymagane na stanowiskach precyzyjnej obróbki skrawaniem i monitoringu. Oświetlenie stacji roboczych powinno być umieszczone powyżej i nieco z boku każdej stacji roboczej.

Oprawy liniowe lub symetryczne wyposażone w świetlówki lub diody LED są preferowaną opcją w zakładach montażowych i produkcyjnych. Są to systemy elastyczne, które łatwo dostosowują się do zmian w pracy operacje. W środowisku zapylonym należy montować oprawy zamknięte o wysokim stopniu ochrony IP. W przypadku sufitów powyżej 6 m odpowiednie są oprawy LED typu highbay. są odpowiednie.

Dlaczego w montażu i projekcie hali produkcyjnej warto zaufać profesjonalnym wykonawcom?

Jedno elastyczne rozwiązanie – indywidualnie dla Ciebie! Potrzebny budynek zostanie indywidualnie zoptymalizowany przy użyciu znormalizowanych elementów. Tam, gdzie to konieczne, zostaną wprowadzone specjalne rozwiązania konstrukcyjne. Rozwiązanie systemowe obejmuje wszystkie części konstrukcji nośnej, a także różnorodne systemy dachowe i ścienne. Ustawione standardowe wymiary nie istnieją. Zadaszenia, zwisające sekcje dachowe i parapety stanowią akcent architektoniczny. Zastosowanie stali o wysokiej granicy plastyczności zmniejsza wagę konstrukcji, a tym samym również cenę. Prowadzi to do dalszych korzyści w transporcie i montażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>