Organizowanie przestrzeni biurowej

laptop-2443052_640Dobrze zorganizowana przestrzeń biurowa zapobiega chaosowi, a tym samym ułatwia pracę. Aby zbudować pod nią odpowiednie podwaliny, powinniśmy zadbać o pomieszczenia już na etapie koncepcyjnym. W ten sposób zagospodarowujemy powierzchnię najbardziej optymalnie.

Porządkuj kolorystycznie i aranżacyjnie

Najskuteczniejsze porządkowanie przestrzeni odbywa się w sposób wizualny. Wystarczy podzielić ją w jasny i przejrzysty sposób za pomocą architektury, mebli bądź kolorystyki. Biuro można zaaranżować zarówno za pomocą odrębnych ścian działowych, jak i dopasowanych do siebie mebli. W obu przypadkach bardzo łatwo można wydzielić stanowiska bez utraty cennej powierzchni. Innym sposobem jest podział kolorystyczny, jednak stosowany jest on przeważnie w celu wzmocnienia architektury bądź umeblowania. Barwy mogą wyznaczać strefy pracownicze, socjalne oraz relaksacyjne.

Duża przestrzeń vs. mała przestrzeń

Stolik Kawowy Art DecoProblemem dużych biur jest fakt, iż wiele przestrzeni może się w nich marnować. Z kolei w niewielkich biurach bardzo łatwo o chaos i nieporządek, który wynika z braku odpowiednich pomieszczeń na urządzenia i sprzęty. W przypadku dużych przestrzeni pomóc może podział pomieszczeń oraz rozplanowanie biura na sektory. Niewielkie biura mogą być zaś porządkowane za sprawą organizerów, sprzętów ułatwiających katalogowanie oraz ergonomicznych mebli np. dopasowanych biurek.

Wydzielanie pomieszczeń do pracy

Niektóre firmy chwalą się już na poziomie ofert pracy zamieszczanych np. na portalu Pracuj.pl przejrzystością rozplanowania przestrzeni biurowej. Najczęściej w tego typu przedsiębiorstwach stawia się na jasne wydzielenie strefy pracowniczej i relaksacyjnej. W skład tej pierwszej wchodzą biura i ciągi komunikacyjne między nimi, a także miejsca składowania sprzętu np. skanera. Z kolei do pomieszczeń relaksacyjnych należą pokoje socjalne, chill roomy oraz tarasy i ogródki. Tego typu rozkład ułatwia poruszanie i zwiększa efektywność pracy.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>