Organizowanie wydarzeń z własnego domu? To może być pomysł na biznes!

Czy to urodziny czy ślub lub jeszcze inna wyjątkowa okazja, wszyscy uwielbiają świętować wielkie wydarzenie, ale planowanie tych rzeczy może być trudne i często jest przyczyną bezsennych nocy i martwienia się, jak upewnić się że to wydarzenie, osiągnie wielki sukces i wyjdzie bez żadnych problemów.

cup-2752105_960_720

Jednym z rozwiązań jest umożliwienie komuś innego planowania, dlatego planiści i koordynatorzy wydarzeń coraz częściej są zatrudniani. Ludzie naprawdę szukają ich usług. Taka agencja eventowa Łódź to dobry pomysł na biznes dla tych, którzy mają dobre umiejętności komunikacyjne, wyczucie stylu i talent do organizacji. Jeśli czujesz, że czytasz o sobie to wiedz, że planowanie wydarzeń może być satysfakcjonującym biznesem, który może być prowadzony z domu!

Ale uwaga – oprócz doskonałych umiejętności organizacyjnych, jedną z najważniejszych cech sukcesu w biznesie jest osobowość. Coś więcej na ten temat opowiedziała nam Magdalena Iskierka – która zrezygnowała z pracy w korporacji na rzecz własnej firmy zajmującej się organizacją wszelkiej maści eventów i wydarzeń.

“Jako organizator wesel i imprez pamiętaj, że klienci kupują w Tobie zarówno osobę, jak i usługę, którą oferujesz i ufają Tobie wierząc, że jesteś w stanie im zorganizować to, co może być dla nich bardzo ważnym wydarzeniem osobistym” – mówi. “Musisz sprawić, aby Twoi klienci czuli się swobodnie z tobą, a to wynika z posiadania bardzo miłego usposobienia, co jest niezbędne w tej branży.”

Wstępne spotkanie konsultacyjne z klientem zapewni mu wgląd w Twój charakter i wygląd, patrzą czy to jest to, czego oczekują na swoje wydarzenie. To inspiruje ją do wymyślania kreatywnych pomysłów na ich wyjątkowy dzień. Magdalena dodaje jednak, że jedną z niewielu wad prowadzenia takiego biznesu z domu jest generowanie tej kreatywności w izolacji.

Mówi: “W środowisku biurowym jesteś otoczony współpracownikami, którzy pracują w tej samej dziedzinie i możesz poprosić o opinię na temat schematu kolorów lub ich poglądów na temat konkretnego dostawcy, itd. Praca w domu na własną rękę oznacza, że ​​prawdopodobnie nikt inny nie będzie prosił o drugą opinię, więc często musisz zaufać swojemu instynktowi. “

Planowanie wydarzeń może być sezonowe. Zapotrzebowanie na imprezy bożonarodzeniowe tworzy świąteczny szczyt, a zapytania dotyczące usług planowania weselnego często następują po najważniejszych okresach świątecznych, sylwestrowych i walentynkowych.

Magdalena dodaje: “Jeśli jesteś otwarty na perspektywę zorganizowania szerszego zakresu wydarzeń, prawdopodobnie przez cały rok będziesz bardziej zajęty, co może obejmować planowanie usług związanych z niesezonowymi wydarzeniami, takimi jak konferencje, firmowe kolacje, szkolenia i imprezy z okazji uroczystości. “

Każdy, kto myśli o przekształceniu swoich talentów w pracę niezależnego organizatora wesel, musi mieć świadomość tego, jak czasochłonna może to być praca. Trzeba nadzorować wszystko, aby mieć pewność, że wszystko działa płynnie. Magdalena to potrafi, więc być może i Tobie się uda?

Szukasz agencji eventowej w Łodzi? Sprawdź https://pure-pleasure.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>