Otwieramy biznes jednoosobowy – czy pomoże nam własna strona www?

business-2082639_1280

Własna działalność gospodarcza to dla wielu osób marzenie i możliwość pracy dla siebie. Świeżo upieczeni właściciele firm najczęściej stawiają na jednoosobową działalność gospodarczą, gdyż jest to forma najtańsza, najprostsza oraz daje sporo możliwości. Później, w miarę gdy firma będzie się rozkręcać, będzie można pomyśleć o jej powiększeniu czy zatrudnieniu pracowników.

Na jednoosobową działalność gospodarczą najczęściej decydują się osoby, które są specjalistami w swojej branży i mają spore doświadczenie w pracy z klientami. Warto jednak już na starcie działalności mieć świadomość, że aktualni klienci czy znajomości nie wystarczą, aby firma dobrze prosperowała i przynosiła nowe zyski. Trzeba zadbać o to, by klienci do firmy napływali nieustannie i systematycznie. Z biegiem czasu można wyrobić sobie markę i renomę i bazować w dużym stopniu na tym, że jedni klienci polecają dobrą firmę drugim. Na początku jednak trzeba zainwestować w różne formy reklamy i promocji, szczególnie w wirtualnej przestrzeni. Dobrym pomysłem jest zaczęcie od stworzenia efektownej, nowoczesnej strony internetowej.

Pokaż klientom, co masz w ofercie

Jeśli chcesz, aby Twoja strona internetowa była funkcjonalna, intuicyjna, świetnie zaprojektowana i wykonana, zainwestuj w profesjonalne tworzenie stron WWW. Doświadczeni web deweloperzy są w stanie stworzyć każdą stronę internetową, dopasowaną do indywidualnych potrzeb klienta. Dobra strona internetowa powinna być przede wszystkim jasna, przejrzysta, pełna dobrych grafik i dobrej jakości treści. Musi być również świetnie wykonana od zaplecza, mieć sprawny i funkcjonalny system zarządzania treścią, a także być przyjazna dla użytkowników. Chodzi o to, by nawet nowy użytkownik mógł szybko i sprawnie odnaleźć na stronie potrzebne mu informacje. Dobrym pomysłem jest zainwestowanie w stronę responsywną, czyli taką, która bez problemu wyświetla się na wszelkich urządzeniach, zarówno na laptopach, jak i na smartfonach czy tabletach. Dużą zaletą responsywnych stron www jest nie tylko wygoda użytkowania, ale również lepsze pozycjonowanie w Google. Im strona bardziej nowoczesna i zaawansowana technologicznie, tym jest bardziej przyjazna robotom Google.

Nie wybieraj gotowych szablonów ani wizytówek

Nowi właściciele działalności gospodarczych często próbują szukać na siłę oszczędności. Z jednej strony, jest to dobre działanie, z drugiej jednak – nie na wszystkim można i warto oszczędzać. Niewskazane jest korzystanie dla oszczędności z darmowych szablonów stron www, które dostępne są w internecie. Takie strony są mało oryginalne, kiepskie pod względem graficznym, a także bardzo powtarzalne. Może więc się zdarzyć, że wiele firm będzie miało strony bardzo podobne do siebie, co zdecydowanie nie ułatwi wyróżnienia się w tłumie. Nienajlepszym pomysłem jest również wybieranie prostych stron wizytówek, które są bardzo ograniczone pod względem grafiki i treści, a dla klienta mogą być także informacją, że firma nie jest najwyższych lotów. Jeśli przedsiębiorca nie ma własnej strony internetowej, jego firma może kojarzyć się z kiepsko prosperującą działalnością. Reasumując – posiadanie dobrej, nowoczesnej strony internetowej to pierwszy krok do prowadzenia własnego biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>