Parapety, blaty i inne wyroby z kamienia dla Twojego domu

PrzechwytywanieSolidne parapety mają kluczowe znaczenie w każdym gospodarstwie domowym. Ciągłe nasłonecznienie, nagromadzenie wilgoci w zimowe chłodne noce, plamy z roślin doniczkowych – to tylko niektóre zagrożenia, na jakie narażone są parapety. Materiały takie jak drewno, laminat, tworzywa sztuczne, a nawet metale mogą być bardzo kruche, gdy zostaną przetworzone na parapety. Albo wchłaniają plamy, wypaczają się pod wpływem wilgoci, blakną pod wpływem promieniowania UV – lista jest długa.

Dlaczego podczas remontu domu warto rozważyć parapety kamienne?

Wyroby z kamienia: parapety granitowe, parapety kwarcowe i parapety ceramiczne mogą się temu oprzeć. Konglomerat i kamień naturalny to jedne z najtwardszych materiałów budowlanych/dekoracyjnych i żadne wyżej wymienione zagrożenia nie będą miały wpływu na te powierzchnie. Odpychają wodę, wytrzymują uderzenia, nie tracą oryginalnego koloru – ale przede wszystkim nie tracą kształtu, nie rysują się ani nie osłabiają w wyniku upływającego czasu.

Nasze kamienne parapety zapewniają nie tylko trwałą ochronę przed codziennym zużyciem lub żywiołami, ale także są bogate w kolory. Dostępnych jest ogromna ilość kolorów (po prostu sprawdź dostępną galerię próbek!). Niezależnie od preferencji, z całą pewnością znajdziesz kamienny parapet na sprzedaż do wyboru w kolorze który Ci się podoba – by bez trudu wypełnić otwór okienny tak, jak lubisz najbardziej.

Ile kosztują parapety kamienne?

Cena parapetu będzie zależeć wyłącznie od długości i wymiarów pożądanego materiału. Różnego rodzaju materiały do obróbki blatów (granit, kwarc, ceramika czy marmur) zwykle kosztują bardzo podobnie. Dlatego cena będzie zależeć wyłącznie od długości parapetu i robocizny włożonej w wycięcie, wypolerowanie i ewentualną instalację w Twoim domu.

Pamiętaj jednak, że wszystkie ścinki są mocno przecenione – dzięki temu niezależnie od długości nie będziesz musiał się martwić, że wydasz zbyt dużo pieniędzy. Jeśli chcesz wycenić projekt parapetu granitowego, zadzwoń lub napisz wykonawcy, aby się zorientować w tym temacie. Możesz liczyć na odpowiednie wyceny, sugestie i porady dotyczące czyszczenia, blatów kuchennych, dostaw i wielu innych informacji, które na pewno Cię interesują.

Jak wymienić parapet kamienny?

Załóżmy, że masz stary piaskowiec, który trzeba wymienić na kwarc. Możesz zadzwonić do specjalistów. Zorganizują montera, który czysto zdejmie stare parapety i zamontuje nowe. Posiadają zwykle również kontakty z zaufanymi, specjalistycznymi dekoratorami, którzy mogą wykończyć prace tynkarskie/malarskie na miejscu. Wszystko jest do zrobienia!

Czy mogę zamówić parapet przy składaniu zamówienia na blaty?

Oczywiście że tak. Ścinki z blatów to bardzo optymalny sposób na zakup tanich parapetów. Jeśli więc zastanawiasz się, gdzie kupić same parapety i dopasowane do nich blaty, odwiedź online salon wystawowy, sprawdź asortyment granitu i kwarcu i zamów po obniżonej cenie dokładnie to, co podoba Ci się najbardziej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>