Pielęgnacja skórzanych produktów – na czym tak naprawdę polega?

oferujemy brytyjkaTak długo, jak ludzie używali skóry, stosowali różne produkty, aby wydłużyć jej żywotność. W przeszłości oleje i smary były stosowane w celu uczynienia skóry wodoodporną, aby była odporna na niekorzystne warunki pogodowe. Ta podstawowa forma opieki została później rozszerzona na polerowanie butów lub pasków, czy pozostałej galanterii, taka jak ta dostępna w Belveder.com.pl aby nadać im połysk i sprawić, by wyglądały jak nowe – jak najdłużej.

Na czym polega pielęgnacja skórzanych produktów?

Większość ludzi zdaje sobie sprawę, że skórzane akcesoria wymagają od czasu do czasu trochę więcej opieki niż te wykonane z innych materiałów. Być może nie wiedzą, jak dbać o określony rodzaj skóry, a skóra potrzebuje przecież ochrony przed starzeniem się, zużyciem i zabrudzeniem.

Celem dobrej praktyki pielęgnacji i konserwacji produktów skórzanych jest zachowanie jak najdłużej stanu danego przedmiotu. Wymagania dotyczące pielęgnacji każdego produktu skórzanego zależą od różnych czynników. To zależy od tego:

  • w jaki sposób skóra została wyprodukowana (rodzaj skóry),

  • jak została przetworzona (obuwie, odzież, sofa, samochód itp.),

  • w jaki sposób jest narażona na zużycie,

  • ile ma lat i czy jest wystawiona na działanie promieni słonecznych i inne potencjalne uszkodzenia.

W zależności od rodzaju skóry i rodzaju zastosowania skóra potrzebuje olejów i tłuszczów, aby zachować jej miękkość i elastyczność i / lub filtr UV, aby zapobiec blaknięciu i / lub modyfikatorom tarcia, aby nie zużyła się tak szybko i / lub hydroizolacji, aby uniknąć plam z wody.

Dla wielu konsumentów czyszczenie skóry środkiem do czyszczenia skóry jest również częścią pielęgnacji skóry. Obowiązkiem środka do czyszczenia skóry jest usuwanie wszelkiego rodzaju zabrudzeń i plam.

Jeśli chodzi o buty skórzane większy nacisk kładzie się na utrzymanie połysku skóry i wodoodporności. Nie jest to jednak odpowiednie w przypadku skóry nowego samochodu lub skóry tapicerskiej, które są zwykle matowe i takimi powinny pozostać. W tym przypadku pielęgnacja skóry musi koncentrować się na zachowaniu matowego wykończenia i ochronie przed ścieraniem oraz plamami i przebarwieniami (szczególnie w jasnych lub jasnych skórach). Stara skóra samochodowa może jednak wymagać więcej smaru lub oleju na bazie oleju, aby utrzymać lub zmiękczyć skórę. Może również wymagać ochrony przed promieniowaniem UV przed uszkodzeniem przez słońce. Kożuch ma inne potrzeby pielęgnacyjne niż torebka ze skóry lakierowanej i tak dalej. Dlatego tak ważne jest, by mocno zastanowić się przy wyborze najbardziej odpowiednich produktów do pielęgnacji skóry.

Środki domowe

Przez lata można natrafiać na wiele sugestii i zamienników profesjonalnych produktów do pielęgnacji skóry. Mleko do ciała, świeże mleko krowie, olej rycynowy, banany lub skórki ziemniaczane i oliwa z oliwek…. Te tajne przepisy i produkty nie są odpowiednie dla skóry! Wcześniej skóra garbowana roślinnie stosowana do różnych akcesoriów z natury jest bardzo gruba i wytrzymała, a sklepy oferują różnorodne produkty konserwacyjne różnych producentów które będą bardziej stosowne.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>