Planujesz wynająć lokum pod firmę? Sprawdź, jakich błędów unikać

owner-real-estate-articles

Wielu przedsiębiorców, którzy rozwijają swój biznes, potrzebuje dobrej i atrakcyjnej lokalizacji swojej firmy. Siedziba przedsiębiorstwa jest w dużym stopniu wizytówką firmy, dlatego też warto poświęcić nieco czasu na znalezienie takiego miejsca, które będzie spełniało najwyższe standardy, a jednocześnie będzie odpowiadało wszystkim oczekiwaniom i potrzebom właściciela firmy.

Wynajęcie lokalu pod siedzibę firmy nie jest sprawą prostą i nie należy zostawiać tej kwestii na ostatnią chwilę. Może się bowiem okazać, że w kilka dni nie znajdziemy lokalu w dobrej lokalizacji, z wygodnym dojazdem czy odpowiednim metrażem. Najczęściej poszukiwania muszą nieco potrwać. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z oferty biura nieruchomości. Dzięki temu unikniemy wielu nieprzyjemnych sytuacji, jakie pojawiają się wtedy, gdy wynajmujemy lokal bezpośrednio od właściciela.

Przede wszystkim należy podpisać profesjonalną umowę

Osoby, które wynajmują lokale po raz pierwszy, często nie mają dużej wiedzy i doświadczenia na rynku nieruchomości, a co za tym idzie – zdarza im się popełniać błędy, które mogą być bardzo kosztowne. Przede wszystkim, jeśli chcemy wynająć lokal pod firmę, trzeba pamiętać o profesjonalnie przygotowanej umowie, w której zostaną zapisane wszystkie kwestie chroniące zarówno najemcę, jak i wynajmującego. Nigdy nie wynajmujmy lokalu bez umowy. A jeszcze przed podpisaniem warto upewnić się, czy osoba, z którą podpisujemy umowę faktycznie jest właścicielem nieruchomości bądź ma wszelkiego rodzaju upoważnienia. Wiele już było przypadków, gdy osoba podająca się za właściciela lokalu podpisała umowę, wzięła kaucję i więcej nikt już jej nie widział.

Nigdy nie wynajmuj czegoś, czego nie widziałeś na własne oczy

Jeśli chcemy wynająć atrakcyjny lokal na firmę, nigdy nie należy decydować się w ciemno na podstawie jedynie zdjęć lokalu czy zapewnień właściciela, że wszystko jest w porządku. Zawsze trzeba wybrane miejsce zobaczyć, dokładnie przyjrzeć się wszystkim pomieszczeniom i upewnić się, czy w razie potrzeby możliwe będzie przeprowadzenie remontu. Wiele osób, które poszukują lokalu na firmę, działa na zasadzie franczyzy i potrzebuje dopasować wnętrze do konkretnych standardów danej marki. Możliwość przeprowadzenia remontu jest w takiej sytuacji wręcz konieczna, gdyż w przeciwnym razie nawet najbardziej atrakcyjny czy niedrogi lokal nie będzie spełniał oczekiwań wynajmującego. Jeśli szukamy ciekawej lokalizacji do prowadzenia działalności, warto sprawdzić, jakie korzyści oferują nowe mieszkania Mokotów. Prowadzenie firmy w stolicy to wiele możliwości, ale również wiele zagrożeń. Jeśli firma znajdować się będzie w kiepskiej lokalizacji, niewielu klientów będzie korzystało z jej usług, gdyż nie będą mieli czasu ani ochoty, aby dojeżdżać do niezbyt dobrze położonej siedziby.

Szukasz nowego mieszkania na Mokotowie? Sprawdź http://www.mokosfera.com/pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>