Listwy podłogowe do łazienek – jest w czym wybierać!

cabinet-11931_1280Odporny na wilgoć MDF to doskonały materiał na listwy podłogowe do łazienek, poza płytkami czy produktami z kamienia. Sama płyta MDF została wyprodukowana z określonymi właściwościami, które pozwalają mu prawidłowo funkcjonować w miejscach o wysokiej zawartości wilgoci w powietrzu, takich jak łazienki i niektóre kuchnie.

Czy listwy przypodłogowe są staromodne?

Listwy przypodłogowe nie muszą być jednak staromodne, istnieje wiele nowoczesnych stylów, które będą pasować do dywanów lub polerowanych podłóg drewnianych. Naprawdę jest w czym wybierać!

Ponadto, czy w łazienkach umieszczasz listwy przypodłogowe?

Łazienka jest najważniejszym pomieszczeniem, w którym należy zapewnić listwy przypodłogowe w domu. Ponieważ podłoga wymaga regularnego czyszczenia obejmującego rygorystyczne mycie i zamiatanie. Płytki podłogowe w łazience powinny pasować lub uzupełniać płytki podłogowe, w rzeczywistości te same płytki podłogowe mogą służyć jako płytki przypodłogowe. Ponadto podłogi w łazienkach to zazwyczaj podłogi winylowe lub laminowane, a nie dywan. Może to pozostawić luki wokół ścian obwodowych, a zatem listwy przypodłogowe są niezbędne do ich ukrycia.

Czy można zastosować listwy MDF w łazience?

Listwy podłogowe MDF doskonale nadają się do zastosowania w łazienkach. Jeśli zamierzasz używać ich w łazience, skorzystaj z profesjonalnej usługi gruntowania/podkładu, aby dodatkowo zabezpieczyć deski. Wysoce wszechstronna płyta MDF może być wykorzystywana do wielu różnych celów, w tym do mebli kuchennych i łazienkowych oraz parapetów. Jednak w przypadku stosowania w obszarach o wysokiej wilgotności, takich jak te, ważne jest, aby płyta MDF była wodoodporna i odporna na wilgoć.

Czy powinienem pomalować listwy przypodłogowe na biało?

Biały jest dobrym kolorem podstawowym lub wtórnym do zastosowania tej techniki i z tego powodu listwy przypodłogowe są zwykle malowane na biało. Biel dopełni prawie każdy inny kolor w Twoim pokoju. Jednak kontrast można również dobrze uzyskać w przypadku jaśniejszych kolorów.

Jak mogę ulepszyć moje stare listwy podłogowe?

Popraw swoje listwy przypodłogowe – możesz to zrobić w taki sposób:

  • Wypróbuj różne kolory. Wspomniano już o tym, ale biały jest standardowym kolorem listew przypodłogowych i to już od bardzo dawna.

  • Możesz mieć różne projekty.

  • Używaj listew przypodłogowych MDF wyższej jakości.

  • Zmień wysokość listew przypodłogowych.

Czy listwy przypodłogowe wymagają podkładu?

Tak. Nie możesz nabłyszczać, ponieważ po kilku dniach odkleją się.Nawet jeśli listwy przypodłogowe są nowe, przed nałożeniem połysku zawsze należy je zagruntować. Nie możesz dodać połysku do surowego drewna, ponieważ po prostu wsiąknie i będzie wyglądało półprzezroczyście.

Ogólnie rzecz biorąc, większość ekspertów zgadza się, że płytki prysznicowe powinny sięgać do sufitu. Wyłożenie płytek aż do sufitu sprawia, że ​​obszary wokół prysznica są czyste i suche. Ma również pewne zalety wizualne, takie jak powiększenie i nowocześniejsza przestrzeń pod prysznicem. Płytki od podłogi do sufitu mogą nie pasować do każdej łazienki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>