Podpatrzone u profesjonalistów: sztuczki efektownego dekorowania wnętrz

Mówi się, że istnieje różnica między pokojem zaprojektowanym przez profesjonalnego projektanta wnętrz a pokojem wykonanym przez dekoratora domu. Od równoważenia schematów kolorów po wiszące dzieła sztuki, planowanie oświetlenia, a nawet umiejscawianie zasłon, projektanci mają całą masę sztuczek, które mogą zamienić przeciętny schemat w fantastyczną przestrzeń. Mamy dla Ciebie niektóre z najlepiej strzeżonych tajemnic branży, aby każdy z naszych czytelników mógł przenieść własny wystrój na wyższy poziom.

oferujemy cegłaBaw się skalą

Zwiększenie rozmiaru daje natychmiastowe punkty za aranżację wnętrz. Skalowanie kluczowego akcesorium lub mebla stanowi uderzający styl, ale także tworzy komfortową i przytulną atmosferę w pomieszczeniu. Lampy wiszące to idealny sposób na zabawę ze skalą, ponieważ mogą wywrzeć duże wrażenie i wpływ na pozostałą część pokoju i to bez zajmowania zbyt dużej przestrzeni.

Ogrzej wystrój

Jeśli w pomieszczeniu brakuje ciepła i charakteru, nie ma lepszego antidotum niż drewno albo cegła dekoracyjna. Podczas gdy drewniane akcesoria i meble są łatwym sposobem na podniesienie schematu i dodanie tekstury, ściana 3D może naprawdę zdziałać cuda w przestrzeni bez punktu centralnego. Nie musi to również kosztować majątku – taki elegancki projekt inspirowany domem na plaży można uzyskać za pomocą wąskich pasków odzyskanego drewna. Aby uzyskać coś bardziej rustykalnego, przeszlifuj powierzchnię przed instalacją.

Decyzja o kolorze

Zanim zdecydujesz się na kolor ściany, ważne jest, aby pomalować próbkę i obserwować, jak cień wygląda w różnych warunkach oświetleniowych. Aby uzyskać bezproblemową metodę, pomaluj próbki na kawałkach papieru A3 i przesuwaj je po pokoju przez cały dzień, obserwując, jak wyglądają w różnych zakątkach przestrzeni.

Dopasuj stół

Stoły do jadalni często są wciskane na później i często na siłę, ale warto dokładnie przemyśleć, ile miejsca potrzebujesz, aby uniknąć uderzania łokciami podczas jedzenia. Idealna wysokość stołu wynosi 74 cm, z 45 cm miejsca na nogi i 75 cm przestrzeni między stołem a ścianą, dzięki czemu można wygodnie wstać i usiąść. Każda osoba przy stole powinna mieć wystarczająco dużo miejsca – zwykle jest to szerokość około 65 cm.

Wybierz kolory uzupełniające

Koło kolorów to niezbędny element wystroju wnętrza. Pomoże Ci zaplanować pary kolorów lub wyprowadzi Cię z rutyny projektowania, gdy szukasz inspiracji. Użyj go, aby pomóc sobie dobrać:

  • komplementarne schematy (przy użyciu kolorów z przeciwnych stron koła),
  • analogiczne schematy (przy użyciu kolorów obok siebie na kole),
  • odważniejsze schematy, takie jak podział komplementarny lub triadowy, które używają trzech kolorów.

Powtarzanie kształtów w całym schemacie to subtelny sposób, aby pomóc ludzkiemu mózgowi odczytać przestrzeń jako harmonijną całość. Jednak warto zawsze dorzucić jakiś drobny element, który zakłóci powtarzanie, aby mimo wszystko schemat nie był zbyt przewidywalny. To ważne podejście, często stosowane przez profesjonalistów.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>