Dzięki informacjom w sieci i życzliwości policjantów nie ma dzisiaj problemu z tym, by wiedzieć, co każdy z tych przedstawicieli prawa ma w swoim gabinecie. Są nawet firmy oferujące kompletną linię mebli dla posterunków policji, która obejmuje nawet meble do cel, stalowe ławki posterunków policji, siedzenia komisariatu i krzesła dla personelu.
Najważniejsze jest jednak to, by nowoczesne posterunki policji i wszystko, co się w nich znajdzie było zaprojektowane z myślą o ekstremalnej trwałości. Stąd nic dziwnego, że niektóre meble czy elementy wyposażenia takie jak szafy na broń są wykonane specjalnie dla organów ścigania oraz innych środowisk znanych z intensywnego i ciągłego użytkowania.
Jakie dokładnie meble można znaleźć w policyjnym gabinecie?
Stalowe meble, które można znaleźć w gabinecie policjanta zwykle obejmują ławki dedykowane pod posterunki policji, szafki na pistolety, akcesoria do łazienek, prycze, porty głośnikowe, haczyki , szafki na klucze i inne akcesoria wymagane na oddziałach policji. Każdy gabinet jest tez wyposażony w dobre, mocne i stabilne siedzisko w obszarach dla personelu i to co ustanawia standard rozszerzonej niezawodności to fakt, że większość z tych mebli jest zabezpieczona faktem wieloletniej gwarancji.
Dodatkowo, w niejednym gabinecie można trafić na opcje siedzeń, które są wykonane z formowanych obrotowo siedzeń i spawanych rur stalowych. Te opcje miejsc siedzących dla policji są dostępne w różnych konfiguracjach z połączonymi stołami i są przeznaczone specjalnie do poczekalni, holów, pokoi dziennych, stref wizyt i przyjęć oraz innych miejsc, w których potrzebne są krzesła i siedzenia dla policji.
Dla policjanta posiadanie odpowiedniego wyposażenia jest niezwykle istotne. Znalezienie odpowiedniego dostawcy mebli, czy szaf pancernych może być równie ważne, jeśli chodzi o:
- jakość,
- koszt,
- dostępność.
Spójrzmy też na inne elementy, które tworzą całościowy wizerunek policjanta – człowieka gotowego na wszelkie ewentualności.
Znajdujący się w pasie magazynek lub pojemnik z amunicją należy umieścić naprzeciw broni palnej, umożliwiając policjantowi dostęp do futerału wolną ręką. Pałka, gaz pieprzowy, kajdanki i radio – linia ratunkowa funkcjonariusza – powinny być umieszczone wzdłuż pasa, który ma najmniejszy wpływ na zdolność oficera do siedzenia, stania, chodzenia lub biegania.
Odpowiednie obuwie do określonych warunków na zewnątrz jest niezbędne w codziennych czynnościach policjanta. Buty z grubą podeszwą sprawdzają się w zimnym, kamienistym terenie. Utrzymują stopy oficera w cieple i suchości, zmniejszając ryzyko wystąpienia odmrożenia. Dopasowane buty dla funkcjonariuszy jeżdżących na rowerach są idealne i przydatne, gdy muszą trzymać stopy w paskach pedałów, jeśli ma to zastosowanie.
Kamizelka kuloodporna jest niezbędna w terenie i może uratować życie oficera. Świetny dostawca zawsze ma je dostępne dla działu do zakupu. Czapki, rękawiczki, płaszcze przeciwdeszczowe i naszywki powinny być wykonane z wytrzymałego materiału. Będą narażone na duże zużycie.