Poszukiwanie kancelarii podatkowej: zadawaj właściwe pytania!

Przy wyszukiwaniu w Google najlepszej kancelarii podatkowej prawdopodobnie najpierw zobaczysz kilka reklam. Jak więc zdecydować, komu zaufać z informacjami podatkowymi i finansowymi? Jak wybrać z usług podatkowych sprzedawanych w Internecie i patrząc na rekomendacje od znajomych?

oferujemy k18

W końcu, kiedy wydajesz pieniądze na ekspertów od podatków, chcesz mieć pewność, że robią to poprawnie, a oszczędności podatkowe są zoptymalizowane.

Tutaj podajemy listę pytań, z którymi powinieneś się zwrócić do firmy świadczącej usługi doradztwa podatkowego, szukając rozwiązania dla siebie. Przede wszystkim, czy kancelaria podatkowa porozmawia z tobą o twojej sytuacji podatkowej, zanim poprosi o pieniądze? Czy będziesz mieć szansę zadawania pytań?

Niektóre firmy świadczące usługi podatkowe oferują sztywne pakiety opłat za niektóre rodzaje usług. Możesz zacząć online bez uprzedniej rozmowy z nimi. Ale czy już dokładnie wiesz, jakie formularze będą potrzebne w danej sytuacji?

Dobra kancelaria podatkowa warszawa oferuje konsultacje w celu ustalenia, jakie formularze będą potrzebne i jaka będzie ostateczna cena, na podstawie tego. Jeśli zdecydujesz się na pakiet podatkowy bez konsultacji, upewnij się, że wiesz dokładnie, które formularze i usługi będą Ci potrzebne. Przeczytaj także wszystko drobnym drukiem. Może Ci to otworzyć oczy na fakt, że “oszacowanie” ceny pakietu wzrośnie, gdy księgowy przejrzy twoją sytuację i określi, że potrzebne są dodatkowe formularze.

Warunki podatkowe mogą się znacznie różnić, na przykład, jeśli istnieje umowa podatkowa, czy nie, jeśli płacisz w lokalnym ubezpieczeniu społecznym, wysokim podatku w stosunku do kraju przyjmującego niskie podatki, jeśli prowadzisz działalność gospodarczą, jaki rodzaj działalności. Dlatego trudno jest uogólnić najlepsze podejście i potrzebne formularze.

Jeśli poprosisz służby przygotowujące obsługę podatku o szczegółowe pytania dotyczące zakresu i cen, zwróć uwagę, czy osoba odpowiadająca Ci jest osobą marketingową czy faktyczną księgową. Osoby zajmujące się marketingiem rzadko są w stanie podać stałą wycenę dla konkretnej sytuacji podatkowej (patrz drobny druk powyżej).

Dodatkowe pytania do kancelarii, które pomogą Ci znaleźć najlepszą usługę podatkową

Co jeśli popełnicie błąd przy rozliczeniu? Czy kancelaria jest ubezpieczona?

Błędy nie powinny się zdarzyć, ale wszyscy jesteśmy ludźmi. A co jeśli? Dobry księgowy posiada ubezpieczenie od błędów i zaniedbań w celu pokrycia tych problemów. Ale wiele innych ogranicza maksymalną odpowiedzialność. Ponownie: proszę przeczytać wszystko, co drobnym drukiem. Lub zapytaj podczas konsultacji, co może być łatwiejsze.

Co, jeśli urząd ma pytania dotyczące mojego rozliczenia? Czy kancelaria może pomóc?

Dobry księgowy powinien stać w 100 procent za zwrotem, który przygotował. Powinien obsługiwać wszystkie pytania z Urzędu Skarbowego dotyczące zwrotu w Twoim imieniu bez dodatkowych opłat.

Czasami urząd może chcieć pełnego audytu twoich ksiąg, za który byłbyś odpowiedzialny – ale to kancelaria powinna Cię przez ten proces poprowadzić, a nie uciec od problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>