Poznaj różne formy reklamy firmowej strony internetowej

http (1)

W dzisiejszych czasach mówi się, że jak czegoś nie ma w Internecie, to nie istnieje. Bardzo ważne, dlatego jest posiadanie strony internetowej. Strona www to jednak nie wszystko, aby ktoś na nią mógł trafić i zobaczyć, co mamy do zaoferowania, musimy ją w sieci rozreklamować. Oto kilka rozwiązań pomocnych w rozreklamowaniu strony internetowej.

1. Wymiana bannerów

Bardzo popularna forma reklamy w Internecie. Banner to graficzna reklama naszej strony, która może być udostępniona na innych stronach. Często różne strony wymieniają się bannerami i udostępniają je na swoich stronach. W ten sposób wzajemnie się reklamują. Osoba, która trafi na jedną ze stron, zobaczy również reklamę drugiej strony. Zazwyczaj jednak właściciele stron chcą się wymieniać bannerami tylko z ze stronami, które mają podobną lub większą ilość wyświetleń. Czasami zamiast obrazkowego banneru, na stronie widnieje link, odnośnik do innej reklamowanej strony.

2. Reklama na Facebook

Możemy założyć fan page naszej strony, naszej firmy. Jeżeli jednak nikt jej nie zna to ciężko będzie dotrzeć do zainteresowanych odbiorców. Warto w takim razie zainwestować w płatną kampanię reklamową na portalu, jakim jest Facebook. Korzysta z niego wiele milionów użytkowników, więc ktoś na pewno naszą reklamę zauważy. Wyświetli się ona w rogu portalu, w formie małego banneru. Facebook udostępnia statystyki naszych reklam, dlatego będziemy mogli sprawdzić ile osób się nią zainteresowało.

3. Pozycjonowanie naszej strony

Jest to najczęściej stosowany sposób na rozpowszechnienie naszej strony w Internecie. Nie każdy potrafi doprowadzić do prawidłowego pozycjonowania strony, dlatego warto zlecić to firmie, która specjalizuje się w pozycjonowaniu. Jeżeli zlecimy to komuś nieodpowiedniemu to skutki mogą być przeciwne od zamierzonych. Pozycjonowanie pozwala na łatwe wyszukiwanie naszej strony w Internecie. Najbardziej popularna wyszukiwarka u nas to Google i to pod nią pozycjonuje się głównie strony. Dzięki pozycjonowaniu konkretnej frazy nasza strona ma szansę być nawet na pierwszym miejscu w wyszukiwarce. Wtedy na pewno każdy ją zauważy, a właśnie o to chodzi.

4. Reklama w formie e-maili

Dużo firm oferuje reklamę w formie newslettera e-mail. Posiadają ogromną bazę użytkowników wraz z ich adresami poczty elektronicznej, dzięki czemu są w stanie poinformować swoich użytkowników o nowych produktach, usługach, czy stronach internetowych. Ważne jest jednak, aby treść maila z reklamą była interesująca i zaciekawiła odbiorcę. Jeżeli tak właśnie będzie to mamy duże szanse na powiększenie grupy osób, która odwiedzi naszą stronę internetową. Pamiętajmy jednak żeby zlecić to odpowiedniej firmie i nie wysyłać do maili reklamowych do osób, które sobie tego nie życzą i nie wyraziły na to zgody. Takie zachowanie to spam i grożą za to konsekwencje prawne.

5. Reklama na forach internetowych

Bardzo dobrą formą reklamy jest informowanie o naszej stronie na różnych forach internetowych. Szczególnie, jeżeli są to fora o podobnej tematyce, co nasza witryna internetowa to mamy szansę na skuteczną reklamę. Warto jednak w postach, w których podajemy informacje o naszej witrynie, pisać również sensowne wypowiedzi, które nie będą miały tylko formy reklamowej. W innym przypadku użytkownicy forum mogą uznać to za spamowanie i zniechęcić się do nas i naszej strony. Pisanie postów reklamowych możemy zlecić komuś lub zająć się tym sami. Stawki za jeden post zlecony komuś mieszczą się w granicach 10-50 groszy, dlatego nie każdy właściciel strony chce się tym zająć skoro koszty takiej usług nie są duże.

Dobra reklama strony internetowej jest bardzo ważna. Jest wiele sposobów, które możemy za opłatą zlecić komuś, kto się specjalizuje w reklamowaniu w sieci. Niektóre sposoby możemy przetestować sami. Jeżeli jednak jakaś forma reklamy była odpowiednia dla jednej strony internetowej, to niekoniecznie będzie odpowiednia dla innej. Warto mieć to na uwadze, jeżeli decydujemy się na reklamę w sieci.

Sprawdź inne formy reklamy internetowej, które dostępne na stronie autora niniejszego poradnika: http://zest-design.pl/
Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>