Pożyczki prywatne rozwiązaniem wielu problemów

Staranie się o pożyczkę

Od czasu do czasu praktycznie każdy z nas wpada w jakieś tarapaty finansowe i musi pożyczyć pieniądze. Na całe szczęście dzisiaj jest wiele instytucji, do których można się zwrócić o taką finansową pomoc. Są przecież banki, SKOK-i, firmy pożyczkowe, czy portale internetowe, oferujące pożyczki społecznościowe. Jednakże zazwyczaj uzyskanie pieniędzy w ten sposób, wiąże się z jakąś kontrolą i weryfikacją swoich danych.

Zwykle sprawdzane są rejestry dłużników, zakłady pracy itp. Dla wielu ludzi, jest to przeszkoda nie do przejścia, gdyż mają on np. złą historię kredytową, lub nie są zatrudnieni na etacie. I przez to mogą oni mieć ogromne problemy z uzyskaniem takich pożyczek.

Osoby te jednak mogą w prosty sposób rozwiązać ten problem. Albowiem można przecież pożyczyć pieniądze od osoby prywatnej, czyli skorzystać z „pożyczki prywatnej”. Pieniądze możemy uzyskać w ten sposób albo od członków rodziny, albo znajomych, czy też od całkiem nieznajomych osób, którzy na odpowiedni procent „inwestują” w ten sposób swoje wolne środki finansowe. Oczywiście po ustalonym czasie pieniądze musimy oddać, bez względu na to od kogo są one pożyczone.

Pożyczki prywatne

1Może się wydawać, że znalezienie osoby, która oferuje pożyczki prywatne jest dosyć skomplikowane. Ale jest to twierdzenie błędne. Wystarczy w sieci internetowej wpisać do wyszukiwarki odpowiednią frazę i po chwili pokaże się nam bardzo dużo linków do osób, które będą skłonne pożyczyć nam pieniądze. Oferują one różne warunki, żądają różnych zabezpieczeń, należy więc dobrze zastanowić się i wybrać tę najlepszą ofertę.

I wcale nie jest powiedziane, że pożyczkodawca ryzykuje tutaj więcej niż osoba pożyczająca. Albowiem jest bardzo dużo różnego rodzaju oszustów, którzy wprawdzie tylko mówią, że chętnie nam pieniądze pożyczą, ale później z całej transakcji się wycofują. Należy więc unikać tych ofert, w których należy przed otrzymaniem pożyczki wpłacić jakąś prowizję czy inną opłatę, gdzie należy wysyłać drogie esemesy, bez których nie uzyska się pieniędzy itp.

Musimy też koniecznie spisać odpowiednią umowę pomiędzy stronami, która będzie zabezpieczała obydwie strony transakcji. Wzory takich umów możemy znaleźć w Internecie, a później musimy tylko dostosować je do naszych potrzeb. Pożyczajmy więc w ten sposób pieniądze „z głową” byśmy później nie popadli w jeszcze większe kłopoty finansowe.

Artykuł powstał dzięki serwisowi www.soskredyt.pl, który specjalizuje się w branży finansowej.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>