Praca jako intruktor tańca

Prowadzenie własnej firmy wcale nie musi być trudne, żmudne i stresujące. Optymalnym rozwiązaniem byłoby prowadzenie własnej działalności w zawodzie w którym czulibyśmy się jak ryba w wodzie, jednak nie każdy może sobie na to pozwolić. Czyżby?

Na początek dobry pomysł

Pani Anna z Bielska-Białej rozpoczęła we wrześniu kursy tańca dla dzieci w wieku od 5-10 lat. Prowadzi je w klimatyzowanym domu kultury na jednym z osiedli. Lubię tańczyć, więc chciałabym podzielić się moją pasją z najmłodszymi. Zarobek w tym wypadku jest dodatkową motywacją – mówi nam pani Anna. Jej pomysł zrodził się dość błyskawicznie i niespodziewanie. Ukończyła właśnie szkołę wyższą i zaczęła poszukiwać pracy. Jako, że bardzo lubi taniec, szybko wpadła na pomysł organizowania kursu dla dzieci, w którym mogła by połączyć swoją pasję z zarabianiem pieniędzy. Godzina zajęć z panią Anną kosztuje rodziców dziecka 10 zł. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu. Aktualnie pani Anna prowadzi zajęcia w 3 domach kultury i naucza w sumie niecałe 40 osób.

Ruch to zdrowie

Ruch jest zdrowy dla naszego organizmu i rodzice dzieci doskonale o tym wiedzą. Dlatego gdy na osiedlowych słupach ogłoszeniowych lub na szkolnych tablicach informacyjnych pojawią się informacje o kursach tańca dla dzieci, rodzice dość szybko reagują. Koleżanki zachęcają swoje koleżanki ze szkoły i tak tworzy się grupa kilku osób. Jeżeli tańce podobają się dzieciom i rodzicom, z roku na rok grupa jest coraz większa. Warto inwestować w zdrowie dzieci i od małego przyzwyczajać ich do sportu – twierdzi pani Anna.

Uprawnienia instruktora tańca

Wiele szkół policealnych oraz inne inicjatywy prywatne, organizują kursy zawodowe dla chętnych podjęcia pracy jako Instruktor Tańca. Po ukończeniu takiego kursu, najczęściej trwa on od 7 do 15 miesięcy, osoba otrzymuje tytuł Instruktora Tańca.

Podczas takiej nauki, kursanci mają zajęcia z psychologii, pedagogiki, ale najważniejsze z nich to nauki konkretnych rodzajów tańców, oczywiście pod okiem wykształconego nauczyciela.

Takie kursy z pewnością pomogą nam lepiej zorganizować lekce tańca dla najmłodszych oraz pozwolą nam wyeliminować ewentualne błędy techniczne jakie popełnialibyśmy podczas nauki dzieci.

Szkoły organizujące takie kursy można znaleźć praktycznie w każdym mieście. Wystarczy wpisać w Google: instruktor tańca kurs i podać swoje miasto. Na pewno znajdziesz kurs odpowiadający Twoim wymaganiom.

Praca jako instruktor tańca

Praca w tej branży z pewnością przyniesie nam wiele satysfakcji. Widząc, że nasza nauka przynosi efekty w postaci pięknego tańca najmłodszych, poczujemy się bardzo dobrze. A przykładając się solidnie do wykonywanej pracy, pozwoli nam może w niedalekiej przyszłości otworzyć dużą szkołę tańca także dla dorosłych.

Praca instruktora jest pracą, w której mamy kontakt z drugim człowiek praktycznie cały czas. Jest to zatem świetny sposób na poznanie wspaniałych ludzi i stanowi ciekawą alternatywę dla pracy przy maszynie, lub pracy na taśmie.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Komentarzy

  1. Marlena pisze:

    Moja znajoma jest instruktorem tańca w kamienicy. Zarabia jakieś 500-600 zł miesięcznie. Ale chwili sobie bo to dodatkowe źródło dochodów tylko

  2. Kmiecik pisze:

    Zależy czy robi o dorywczo czy zawodowo. Powiem ci, że jak jesteś obrotna to możesz wyciągnąć z tego dużo większe pieniądze. Dużo zależy od twoje kreatywności. Kiedyś byłem instruktorem fintess i wiem coś o tym. Wiele osób przychodziło do mnie i żaliły się, że nie mogą za dłufo tańczyć bo ich boli kręgosłup itp. itd. Ale jak im wytłumaczyłem, że problemem jest np. zły materac na którym śpią (swoją drogą polecam wam materac Czar Nocy Talalay – doskonały na plecy!), zła dieta, z mało snu to zaczęły te osoby inaczej patrzeć na sport i wysiłek z nim związany. Dużo zależy od instruktora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>