Praca św. Mikołaja – ile można zarobić?

santaJeżeli nie masz pomysłu jak dorobić trochę grosza, rozważ pracę jako Święty Mikołaj. Popyt na tego rodzaju pracę utrzymuje się przez cały grudzień. Można otrzymywać oferty od osób prywatnych, od centrów handlowych a także od prywatnych firm, które chcą zorganizować św. Mikołaja dla dzieci osób zatrudnionych w zakładzie pracy.

Ile można zarobić jako św. Mikołaj?

Nasz zarobek jest w dużej mierze uzależniony od jakości naszej pracy. Wpływ na wynagrodzenie ma także jakość naszego przebrania. Więcej zarobimy jeżeli nasz kostium będzie skompletowany w całości. To znaczy czarne długie buty, uwydatniony sztuczny brzuch (lub swój własny jak ktoś posiada), długa biała broda, czapka i inne detale. Stroje jakie dostępne są np. w Auchanie w Bielsku-Białej nie są zbyt profesjonalne a osoby, które w takim przebraniu chcą grać rolę św. Mikołaja wyglądają dość żenująco. W porządny strój trzeba zainwestować, to rzecz jasna. Więcej zarobi również taki św. Mikołaj, który wykonuje tą pracę któryś rok z kolei i potwierdził jakość swoich usług w danym miejscu. Firma zadowolona z jego usług na pewno w przyszłym roku również się do niego odezwie.

Święty mikołaj za jedno posiedzenie w domu prywatnym może zarobić od 100 zł do 300 zł (cena za niecałą godzinę pracy!). W centrach handlowych płaci się przeważnie dniówki. Tutaj ceny kształtuję się różnie, ale przeważnie są zbliżone do rynkowych cen za godzinę pracy czyli 8-12 zł za godzinę pracy.

Kto najczęściej podejmuje prace św. Mikołaja?

Oczywiście każdy kto czuje się na siłach. Przeważnie są to osoby w wieku 25-55 lat. Przedział jest dość duży ponieważ praca nie wymaga jakiś specjalnych umiejętności a zapotrzebowanie i zarobek są dość spore. Nie znaczy to oczywiście, że każdy kto chce zostać św. Mikołajem znajdzie pracę od zaraz. Dużo zależy właśnie od naszego przygotowania. Ubiór i cała otoczka wizualna.

Św. Mikołajem na pewno nie zostają kobiety i choć zdarzają się bardzo rzadkie wyjątki, Mikołajowy “dżender” tutaj jeszcze nie dotarł. Choć możliwe jest, że nie ma jeszcze danych które temu zaprzeczają :)

Popyt

Osoby prywatne poszukują św. Mikołajów przeważnie tylko w dniach 5, 6 i 7 grudnia. W instytucjach państwowych, prywatnych, oświatowych itp. zapotrzebowanie jest praktycznie cały grudzień.

 

Jeżeli nie masz pracy na grudzień może warto pomyśleć o tego rodzaju pracy? Grudzień już tuż, tuż!

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 Komentarz

  1. Wiatuszka pisze:

    Nie jest tak dobrze z pracą mikołaja. Jest jednak jakaś konkurencja w Bielsku bo ludzie nie dzwonią zbyt często. Po rodzinie się najczęściej chodzi czy tam po znajomych A w supermarketach płacą grosze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>