Praca w charakterze opiekunki – gdzie warto się uczyć języka niemieckiego?

hospice-1797305_960_720

Niemcy to kraj, który dla wielu z nas jest bardzo atrakcyjnym miejscem do życia. Decyduje o tym między innymi kwestia zarobków, które są znacznie wyższe niż w naszym kraju. Zdobycie zatrudnienia w tym kraju również nie jest trudnym zadaniem. Szczególnie, jeśli znamy język niemiecki. Wśród wielu zawodów, na które istnieje spore zapotrzebowanie wymienić możemy między innymi pracę w charakterze opiekunki. Zastanawiasz się nad wyjazdem do pracy i realizowaniem się w tym właśnie zawodzie? Sprawdź więc, co warto wiedzieć.

Opiekunka w Niemczech – czym się zajmuje i jakie musi mieć kwalifikacje?

Niemcy bardzo chętnie zatrudniają Polki w charakterze opiekunek. Panie z naszego kraju zajmują się dziećmi, osobami starszymi, które potrzebują przede wszystkim towarzystwa, oraz tymi, które z racji stanu zdrowia potrzebują również opieki medycznej. W zależności od tego, jaką pracą chcesz się zająć możesz potrzebować doświadczenia w zawodzie, wykształcenia medycznego oraz referencji. Jeśli pracowałaś już w charakterze opiekunki twoje szanse na zatrudnienie są większe. Szczególnie, jeśli znasz język niemiecki.

Zarobki, na jakie możesz liczyć, wahają się od 800 do 1500 euro miesięcznie netto. Konkretna kwota zależy od oferty i Twoich umiejętności.Wpływ na nią ma także znajomość języka – im lepiej mówisz po niemiecku, tym szybciej znajdziesz pracę. Pozwala to również na samodzielne szukanie pracy – bez pośredników jesteś w stanie negocjować lepszą stawkę dla siebie.

Nie znasz języka? Warto nad tym popracować!

laxocare.plCo jednak w sytuacji, w której nie znasz języka niemieckiego? Czy wówczas masz szansę na zdobycie wymarzonej posady? Niestety, wiadomości nie są zbyt optymistyczne. Opiekunka musi bowiem nie tylko rozumieć polecenia przełożonych, ale również potrzeby osoby, którą się zajmuje.

Znajomość języka niemieckiego w stopniu komunikatywnym bywa koniecznym wymogiem. Na szczęście, przy odrobinie pracy i wysiłku masz szansę nauczyć się języka w wystarczającym stopniu. Zazwyczaj wystarcza na to kilka miesięcy.

Gdzie uczyć się języka niemieckiego?

Gdy chcesz podjąć pracę w Niemczech zazwyczaj musisz działać szybko. Warto podjąć działanie na kilka miesięcy przed planowanym wyjazdem, aby zdobyć podstawy znajomości języka.

Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że uczenie się na własną rękę od podstaw nie jest zbyt dobrym pomysłem. Trudno o systematyczność oraz samodzielne wydzielenie partii materiałów, które koniecznie warto opanować. O wiele lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z nowoczesnych kursów językowych.

Ciekawie opracowany materiał oraz różnorodne ćwiczenia sprawiają, że osoby, które uczą się w ten sposób szybciej robią postępy. Interesującą opcją są kursy w ESKK, pozwalające na intensywną naukę. Pełną ofertą znajdziesz tutaj: https://eskk.pl/kursy-niemieckiego.

Podsumowując, jeśli marzysz o pracy za granicą i lubisz opiekować się innymi osobami, Niemcy są krajem, który może zagwarantować ci naprawdę dobre warunki zatrudnienia. Zwłaszcza, jeśli będziesz znała język niemiecki.

Dlatego też, jeśli jego znajomość nie jest w twoim przypadku najlepsza – warto zrobić wszystko by to zmienić. Tym bardziej, że w dzisiejszych czasach istnieje naprawdę sporo sposobów na skuteczną naukę – również takich, które sprawdzą się w przypadku zapracowanych osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>