Praca wróżbity – czy każdy może nim zostać?

female hand with finger holding an astrological wheel

Osobom, które patrzą na pracę wróżbity wydaje się, że jest to lekkie, przyjemne i dobrze płatne zajęcie. W rzeczywistości jednak bycie wróżbitą to również spora odpowiedzialność – w końcu doradza on ludziom w ważnych dla nich sprawach życiowych. Aby zostać wróżbitą nie wystarczy zaopatrzyć się w karty tarota czy czarnego kota.

Predyspozycje

Do wykonywania zawodu wróżbity potrzebnych jest sporo umiejętności, predyspozycji, a także wiedzy. Nie każdy, kto chce zostać wróżbitą, w rzeczywistości nadaje się do tego zawodu. Co więcej, zwykle takich słabych wróżbitów zweryfikuje sam rynek – osoba, która nie za bardzo zna się na numerologii, astrologii czy psychologii człowieka, raczej nie będzie w stanie udzielać wartościowych i skutecznych porad. Nie może więc liczyć na wielu stałych klientów. Na tym rynku ludzie zwykle polecają sobie osoby sprawdzone i kompetentne – ktoś bez wiedzy i doświadczenia nie utrzyma się. Klienci bardzo szybko wyczuwają, czy mają do czynienia z profesjonalistą, czy z osobą, która ma dosyć mgliste pojęcie o temacie.

Umiejętności wrodzone

wodnik horoskop dziennyAby zostać dobrym wróżbitą, trzeba mieć pewne predyspozycje, których nie da się wyuczyć czy wypracować. Są to umiejętności wrodzone, które ujawniają się już we wczesnym dzieciństwie. Dobry wróżbita powinien mieć też odpowiednie cechy charakteru – powinna być to osoba spokojna, opanowana, stabilna emocjonalnie, a także z dużą inteligencją emocjonalną. Chodzi o to, by umieć wczuć się w sytuację drugiego człowieka, odpowiednio mu doradzić czy wesprzeć w trudnych sytuacjach życiowych. Trzeba również pamiętać, że do wróżek chodzą osoby z bardzo poważnymi problemami życiowymi, które dla osoby postronnej mogą być trudne do udźwignięcia. Wróżbita musi więc być osobą silną psychicznie i z mocnym charakterem.

Kursy i szkolenia

Trzeba również pamiętać, że same predyspozycje czy cechy charakteru nie wystarczą, by doskonale radzić sobie w zawodzie wróżbity. Równie ważna jest wiedza i umiejętności, których trzeba się po prostu nauczyć. W Polsce można znaleźć sporo kursów i szkoleń dla profesjonalnych wróżbitów. Podczas nauki poznają oni zasady psychologii, numerologii, astrologii, uczą się ziołolecznictwa, sztuki masażu oraz wielu innych dziedzin medycyny naturalnej. Taki odpowiednio przygotowany do pracy wróżbita z pewnością poradzi sobie w pracy o wiele lepiej niż osoba, która postanowi świadczyć usługi wróżbiarskie dla pieniędzy, nie mając w tym temacie zbyt dużego doświadczenia.

Życie zawodowe

Wróżbici w dzisiejszych czasach mogą pracować nie tylko w swoich gabinetach czy prywatnych mieszkaniach i świadczyć usługi face to face z klientem. Duże pole do działania daje również internet – to właśnie tam wiele osób poszukuje profesjonalnych wróżek czy wróżbitów. Na stronie http://horoskopy-online.pl można znaleźć porady wykwalifikowanych osób zajmujących się astrologią, wróżeniem z kart tarota czy tworzeniem horoskopów. To dobre rozwiązanie dla tych osób, które nie mają odwagi pójść do prawdziwej wróżki, ale potrzebują uzyskać poradę w ważnej dla siebie sprawie życiowej.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 Komentarz

  1. Iwonka pisze:

    Wróżbita – to przede wszystkim osoba z predyspozycjami i umiejętnościami psychologicznymi. Właściwie każdy dobry psycholog mógłby być wróżbitą. Ale wróżbita to też “showman”. Właściwie wróżbita jest bardziej showmanem, niż psycholog. Jednak musi on coś jeść – nawet w pracy. Pewnie, że może wyjść na miasto, do knajpy, a jeśli lubi gotować? Może sobie sam urządzić kuchnię w miejscu pracy. Warto skorzystać z usług fachowców np. projekt kuchni Jasło. Zamiast chodzić na kilka godzin do restauracji, może lepiej przygotować sobie jedzenie we własnej “firmowej” kuchni?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>