Praca za granicą

headway-5QgIuuBxKwM-unsplashWyjazd do pracy za granicę z pewnością nie jest łatwy. Należy zorganizować wiele rzeczy, przewidzieć trudności i uzbroić się w cierpliwość. A jeśli nie mówisz w języku kraju, do którego się wybierasz, problemy po prostu się sumują. Chociaż podstawowa znajomość języka kraju, w którym chcesz pracować jest dużą zaletą i może Ci ułatwić pobyt w znacznym stopniu.

Wiele osób wyjeżdża za granicę, aby zarobić pieniądze i wrócić do kraju. Jeszcze inni podejmują decyzję o dłuższym pobycie i w tym przypadku znajomość języka jest właściwie niezbędna. Jeśli zdecydujesz się na tę drugą opcję, możesz również nauczyć się języka w kraju docelowym. Tak czy inaczej, znajomość języka obcego staje się co najmniej pomocna, a zwykle po prostu niezbędna.

Język nad językami

Nie przesadzimy twierdząc, że po angielsku można mówić w większej części świata i właściwie w niemal całej Europie. Łatwo to zauważyć podczas wakacji, czy innego rodzaju podróży. Nawet jeśli mieszkańcy kraju, do którego się wybierasz, nie mówią po angielsku, nie jest trudno znaleźć kogoś, z kim można się porozumieć w tym języku. Podczas pracy za granicą najczęściej wystarcza język angielski, a w niektórych krajach posługuje się nim bardzo duża liczba osób. Na przykład Dania od lat jest w czołówce 4 krajów na świecie pod względem znajomości języka angielskiego i płynności językowej mieszkańców. Około 90% mieszkańców tego kraju mówi po angielsku. Dlatego, jeśli interesuje cię praca za granicą, przygotuj się do wyjazdu aktywnie z właściwymi pomocami jak https://szybkanauka.pro/aktywny-angielski/

Aby otrzymać pracę za granicą, w większości przypadków nie jest konieczna nienaganna znajomość języka angielskiego. Wystarczy solidny fundament i tzw. język komunikatywny. Znajomość angielskiego będzie bardzo przydatna do pracy w Anglii, Irlandii, Szkocji czy Walii, gdzie jest językiem ojczystym. Jednak będzie równie bardzo przydatny w Holandii, Belgii, Danii czy jakimkolwiek kraju skandynawskim. Jeśli chodzi o pracę, która opiera się na komunikacji słownej, trochę trudniej znaleźć pracę w krajach niemieckojęzycznych jak Niemcy, Austria czy Szwajcaria.

Praca za granicą bez znajomości języka angielskiego

Wiele osób posługujących się tylko językiem ojczystym poszukuje pracy za granicą i może ją znaleźć. Najczęściej praca bez znajomości języka obcego jest dostępna tylko w tych firmach, w których działalność nie wymaga komunikowania się ani słownie, ani pisemnie w języku. Może to być praca w fabryce, magazynie, przy logistyce lub w budownictwie.

Dla osób, które nie znają języka obcego, idealna jest praca sezonowa w sektorze rolniczym, przy zbiorach, gdzie obowiązki wykonuje się w większej grupie osób. Zwykle są to osoby pochodzące z tego samego kraju. Szukanie pracy tego typu z osobami, które znają język, będzie na pewno łatwiejsze. Ułatwia to też zrozumienie wszystkich niezbędnych instrukcji w miejscu pracy. Niestety minusem jest to, że jesteś zależny od obecności osoby, która zna język kraju, w którym pracujesz lub chcesz pracować.

Biegła znajomość języka to więcej możliwości

Jeśli znasz język kraju, w którym chcesz pracować, to twoje szanse na znalezienie pracy są bardzo duże. Nie tylko łatwiej jest znaleźć pracę, ale także można rozwijać swoją karierę. Jest to szczególnie ważne, jeśli planujesz pozostać tam na stałe. Zasada jest prosta: im lepiej znasz język, tym więcej masz możliwości. Z dobrą znajomością języka będziesz ceniony na rynku pracy. Oczywiście należy pamiętać, że cenione będą nie tylko umiejętności językowe, ale także doświadczenie zawodowe.

Jakie oferty pracy za granicą można znaleźć bez znajomości języka?

Zwykle są to prace typowo manualne, w których podstawową wytyczną są umiejętności. Mogą to być zawody, które wydaje się, że przestały się cieszyć zainteresowaniem i znalazły się na liście zawodów deficytowych. Jednak dzisiaj znów obserwujemy wzrost zainteresowania pracami rzemieślniczymi.

Jeśli chcesz dostać pracę za granicą, swoje umiejętności najlepiej potwierdź doświadczeniem. Jeśli do swoich umiejętności dodasz znajomość języka obcego, zyskujesz możliwość rozwijania swojej kariery.

Praca w Niemczech jako opiekunka osób starszych: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>