Produkcja styropianu – jeszcze jeden pomysł na biznes

img_0372

Wydawać by się mogło, że rynek jest już przesycony, stąd brakuje często pomysłu na biznes, który mógłby przynieść dodatkowy dochód i osiągnąłby stabilność. Patrząc na poszczególne dziedziny rynku, jak chociażby sektor usług czy rozrywki można rzeczywiście przyznać, że rynek jest zapełniony. Jednym z rozwiązań na nowe przedsiębiorstwo jest produkcja, jednak aby przynosiła nam ona dochody, należy obrać taki cel działalności, który umożliwi nam stabilność na rynku i zarobki.

A co na to branża budowlana?

Branża budowlana jest jedną z takich dziedzin działalności, w której najpewniej o zlecenia. Stąd też na rynku znaleźć można dość sporo firm budowlanych, remontowych czy małych, często nawet jednoosobowych ekip zajmujących się odnawianiem mieszkania. Może właśnie ta branża podsunie nam pomysł na własną działalność. Jedną z takich propozycji może być własna firma zajmująca się produkcją styropianu. Nie jest to działalność w bezpośredni sposób związana z budownictwem, ale zapewnia w sposób łatwy i bezpośredni rynek zbytu na produkowany materiał.

Na polskim rynku budowlanym znaleźć można kilkadziesiąt firm zajmujących się produkcją styropianu, a każde z przedsiębiorstw posiada własny rozmiar i zakres ilości produkowanego materiału. Dlatego też przed podjęciem ostatecznej decyzji warto jest badać rynek i sprawdzić ilość konkurencji w okolicy, a także ilość firm budowlanych czy składów z materiałami budowlanymi, które mogą być potencjalnymi odbiorcami wyprodukowanych przez nas dóbr.

Jak rozpocząć działalność?

Fabryka styropianu jest dużym przedsięwzięciem. Do produkcji konieczna jest dobra lokalizacja i odpowiednie miejsce, które spełni swoją rolę. Najczęściej jest to hala z powierzchnią magazynową, w której można składować wyprodukowany styropian do czasu jego sprzedaży.

Do samej produkcji niezbędne są również odpowiednie maszyny oraz materiały- aby styropian był dobrej jakości, trwały i spełniał swoją rolę konieczne jest znalezienie odpowiednich surowców, równocześnie w atrakcyjnej cenie dla przedsiębiorcy. No i oczywiście kadra- bez pracowników produkcja nie ruszy z miejsca, a nawet w przypadku małej fabryki konieczne jest zatrudnienie co najmniej kilkunastu osób.

- źródło: www.styropmin.pl

Zanim podejmie się kroki zbliżające do założenia własnej fabryki styropianu, należy precyzyjnie określić ilość materiału, jaką chcemy produkować oraz od początku działalności szukać potencjalnych nabywców, co zwiększy nasze szanse na sprzedaż wytworzonego surowca.

Produkcja jako dodatek

O produkcji styropianu można pomyśleć również wówczas, kiedy sami posiadamy już inną firmę związaną z branżą budowlaną. Wówczas, kiedy znamy już rynek budowlany w okolicy łatwiej nam będzie znaleźć miejsce zbytu oraz nawiązać zawodowe relacje. W takiej sytuacji można również samodzielnie wykorzystywać wyprodukowane dobro we własnej pracy, na przykład we własnej firmie budowlanej. Myśląc o produkcji styropianu należy przygotować sobie dobry biznesplan, bowiem rozpoczęcie tej działalności wiąże się z niemałymi kosztami, w związku z czym dobrze jest posiadać dobrze skrojony plan działania przedsiębiorstwa.

Szukasz innych pomysłów na swój biznes? Zobacz na stronę http://www.polskibiznes24.pl

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 Komentarz

  1. Korado pisze:

    Polecam wszystkim zastosować przenośniki rolkowe podczas produkcji styropiany. Nie wiem jak my dotąd bez nich mogliśmy się obejść.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>