Profesjonalne czyszczenie dywanów – w jaki sprzęt zainwestować?

534301_orig

Każda firma zajmująca się profesjonalnym czyszczeniem dywanów powinna mieć w swym posiadaniu określony, specjalistyczny sprzęt, który sprosta wymaganiom potencjalnych klientów. Aby dobrze przygotować się na wykonywanie umówionych usług, warto zainwestować w maszyny, które ułatwią nam pracę, a jednocześnie będą nasza reklamówką.

Dlaczego? To proste.

Jeśli firma jedzie na tzw. „robotę”, a w swoim wyposażeniu ma jedynie zwykły odkurzacz i kilka szmat do przecierania (prania) dywanu, lub co gorsza używa tradycyjnych sposobów na pranie dywanów (jak np. wcieranie kiszonej kapusty w dywan, potem odkurzanie), to każdy zapewne będzie wiedział, że nie jest to zbyt profesjonalne. Być może skuteczne, ale nie profesjonalne. Dziwne spojrzenia klientów to jest to, z czym możemy się w takim wypadku spotkać. O reklamie – raczej nie ma mowy. Chyba, że będą nas polecać jako swoistą ciekawostkę.

Jakie to są maszyny?

Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w mechaniczny trzepak do dywanów. Jest to o tyle ważne, iż jeśli pierzemy dywan bez trzepania, cały piach w nim zgromadzony przedostaje się na dno dywanu, lub wykładziny, tworząc grubą i twardą warstwę brudu. Jest to praktycznie nie do usunięcia. Dywan brudzi się częściej, a cała usługa jest wykonana „po łebkach”, czyli jak najbardziej nieprofesjonalnie. To duży błąd, mogący wywołać frustrację u klienta, który przecież płaci za usługę czyszczenia, a nie pogrążania dywanu w brudzie. Kolejną maszyną jak najbardziej niezbędną w firmie zajmującej się profesjonalnym czyszczeniem dywanów jest maszyna do płukania i odwirowywania wody.

Przy praniu dywanów jest to niezbędne. Nie można zostawiać jakiejkolwiek wody w wykładzinie, ponieważ gromadząca się wilgoć może powodować namnażanie się różnego rodzaju grzybów, bakterii, czy roztoczy, które mogą źle wpływać na obecnych w danym pokoju. Oczywiście można czyścić dywany na sucho. Do tego są przeznaczone maszyny tzw. walcówki. Można je stosować na wszystkich typach dywanów i wykładzin. Walcówki wcierają z dywan suche wiórki, które potem można usunąć przy normalnym odkurzaniu. Ta metoda może być używana w biurach podczas normalnej pracy kadry, gdyż jest cicha, nie używa wody, nie potrzeba więc czekać, aż czyszczony dywan wyschnie.

Maszyny to nie wszystko.

Oczywiście oprócz maszyn należy zaopatrzyć się w specjalistyczną chemię do czyszczenia wykładzin i dywanów, którą to w/w maszyny zużywają. Są to różnego rodzaju odplamiacze, prespraye, szampony, suche wiórka, także sucha piana, oraz różnego rodzaju impregnaty i preparaty wspomagające. Istnieją także preparaty przeznaczone do usuwania zapachów. Wszystkie te chemikalia (jest ich bardzo wiele na rynku), są niezbędne do profesjonalnego czyszczenia dywanów i wykładzin. Firma zajmująca się tą profesją, powinna mieć na stanie różnego rodzaju preparaty, które są bardzo pomocne w ich pracy. Także pracownicy powinni być przeszkoleni w tym zakresie, ponieważ często dywany są bardzo cenne, a ich zniszczenie, może być dla firmy (oraz dla klienta) niemałym ciosem.

Artykuł opracowano przy współpracy z firmą czyszczącą dywany i tapicerkę meblową oferującą usługi na Woli. Więcej o ofercie na stronie http://warszawa-pranie-dywanow.pl/wola/

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Komentarzy

 1. Boromir pisze:

  Ciekawi mnie wpływ ilość żelaza w wodzie gruntowej (mamy w domu wodę ze studni) a jakości w odkurzaniu odkurzaczami wodnymi. Ostatnio zauważyłem, że filtr wodny jest jakiś brązowawy a jakość czyszczenia nieco spadła w stosunku do czasów kiedy filtr był nowy. Trafiłem na ciekawy artykuł, w którym omawiane były różne odżelaziacze wody. Czy według redakcji za wysoki poziom żelaza mógł zepsuć filtr? Myślę na poważnie o zakupie produktów, które na bieżąco usuwają rożne związki metali z wody (na przykład tego typu produkty jak tu http://www.ultrafiltracja.pl/pl/c/Odzelaziacze/74.
  Przetestuję na własnej skórze i dam znać :)

 2. Regs pisze:

  Jeśli szukacie dobrej jakości dywanów do pokoju dla maluchów albo nastolatków, polecam
  https://www.kochamydywany.pl/dywany-dla-dzieci. Kupowałam tam dywany już kilka razy i za każdym razem byłam zadowolona z tego, co otrzymałam. Na zdjęciach w sklepie dywany są dokładnie takie same te, które dostałam. Cieszę się, bo zdarzało mi się w innych sklepach dostawać zupełnie inaczej wyglądające produkty.

 3. Radek pisze:

  Na https://swiatpralek.pl/ znajdziecie całe mnóstwo informacji, które pomogą Wam znaleźć idealną pralkę dopasowaną do Waszych potrzeb. Jeszcze do niedawna chciałam kupić pralkę, która będzie najtańsza w sklepie. Po przeczytaniu różnych informacji i porad doszłam jednak do wniosku, że w przypadku pralek tanie kupowanie to nie jest dobre rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>