Projektowanie ogrodów – jak wejść w ten biznes?

Jeśli nieprzewidywalna polska pogoda nie jest w stanie zniechęcić Cię do Twojego marzenia o pracy na zewnątrz, ogrodnictwo jest świetnym przemysłem, w który możesz się zaangażować. Dzięki łatwości nawiązywania kontaktów i korzystania ze swojej znajomości tego hobby, możesz mieć dobrą podstawę do udanego biznesu. Przyda się też smykałka przedsiębiorcy.

flowers-1594611_960_720

Jeśli masz marzenia o projektowaniu wielkich nieruchomości publicznych lub po prostu chcesz nawiązać kontakt z ludźmi spoza biura, ten przewodnik pomoże Ci rozpocząć działalność i poda kilka wskazówek, jak zdobyć szanowane miejsce w branży projektowania ogrodów. Kto wie, pewnego dnia możesz zaprojektować ogród jakiejś ważnej osobistości?!

Dzień po dniu

Trudno jest określić ścisłą rutynę dla kogoś, kto prowadzi firmę ogrodniczą, ale dla wielu będzie to częścią atrakcyjności rynku. Zazwyczaj można zagwarantować że wczesny poranek będzie momentem, kiedy już pracujesz. Musisz się też nastawić na pracę weekendową. Klienci prawdopodobnie będą chcieli, aby ich praca została zakończona o określonych porach i musisz to uwzględnić w swoich planach.

Ważną rzeczą do zapamiętania jest zobowiązanie, które musisz poświęcić sieciom i administracji. Pojawianie się na czas, nawet wcześnie rano, oraz utrzymywanie dobrych relacji z klientami, pomoże ci zadbać o dobre imię Twojej firmy. W tym samym czasie powinieneś być przygotowany na spędzanie przy na fakturach i odpowiadanie na e-maile – to też jest częścią pracy, nie tylko dbanie o piękne ogrody.

Lokalizacja

Ze względu na połączenie prostoty i wcześniej ustalonych możliwości nawiązywania kontaktów, najczęściej rozpoczyna się działalność ogrodniczą w pobliżu miejsca zamieszkania. Nie należy jednak zakładać, że jest to najlepsza opcja. Sprawdź najpierw swoją lokalizację, ponieważ musisz wiedzieć, ilu jest konkurentów z którymi będziesz się borykał, co oferują i jakie ceny pobierają.

Jeśli wszyscy, których znasz, już korzystają z niedrogich i skutecznych firm ogrodniczych w pobliżu, bardzo trudno będzie zdobyć tych klientów. Najlepszą opcją jest zawsze zapewnienie usługi w obszarze, gdzie brakuje usług projektowania ogrodów, więc przeprowadź badania i upewnij się, że wiesz jak najwięcej o tym miejscu, gdzie zamierzasz wejść do biznesu.

Po znalezieniu kilku obszernych obszarów, do których można dotrzeć, należy rozważyć korzyści, takie jak luki na rynku, wady, takie jak czas dojazdu i wydatki. Po wykonaniu tej czynności możesz zdecydować, jaka będzie pierwsza lokalizacja Twojej firmy.

Naturalne umiejętności

Prowadzenie firmy zajmującej się projektowaniem ogrodów wymaga wielu różnych umiejętności. Twoja oczywista umiejętność tworzenia pięknych krajobrazów będzie regularnie sprawdzana – to jednak tak samo jak twoja wiedza finansowa i umiejętności przekonywania ludzi, więc o tym też nie możesz zapominać.

Dlatego przed podjęciem pracy w firmie zapytaj siebie, czy posiadasz następujące umiejętności:

  • Twórcze myślenie

  • Doskonała umiejętność komunikacji osobistej

  • Talent do organizowania

  • Umiejętność projektowania

  • Ogólna biegłość w ogrodnictwie

  • Umiejętności negocjacyjne obniżające koszty i zwiększające zyski

  • Niezawodność w utrzymaniu dobrej reputacji firmy

  • Motywacja do pracy przy zmiennej pogodzie

  • Znajomość biznesu i finansów

Po wyjściu z ofertą poza najbliższy krąg kontaktów, będziesz potrzebować jakiegoś dokumentu, aby pokazać, że wiesz, co robisz w ogrodzie. Podczas gdy pomocna będzie szerokie portfolio twoich prac, tak samo potrzebne będą kwalifikacje zawodowe.

Szukaj inspiracji na: http://e-zielonaoaza.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>