Prośba o pożyczkę biznesową została odrzucona? Dowiedz się, dlaczego banki odmawiają małym firmom

img-5536ae1e14d81

Liczyłeś na tę małą pożyczkę biznesową, by pomóc swojej firmie się rozrosnąć, ale bank powiedział „nie”? Jeśli to sprawia, że po czujesz się lepiej – wiedz, że nie jesteś sam. W ciągu ostatnich kilku lat duże banki zmniejszyły liczbę pożyczek, które wydają małym firmom. Rynek donosi, że może to być spowodowane czynnikami takimi jak: słaby popyt, zaostrzone standardy kredytowania i wysokie koszty. Te aspekty położyły kres pożyczkom dla małych przedsiębiorstw po kryzysie gospodarczym.

Jednak odrzucanie nigdy nie jest zabawne, nawet jeśli okoliczności są poza twoją kontrolą. Dlatego powinieneś dokładnie wiedzieć, dlaczego Twoja pożyczka została odrzucona, abyś mógł upewnić się, że nigdy więcej się to nie powtórzy.

Czasami bank będzie udostępniał te dane, ale jeśli nie, to zazwyczaj wynika to z jednego następujących powodów:

1. Zła historia kredytowa

Historia kredytowa jest jedną z pierwszych rzeczy, które kredytodawcy przejrzą podczas rozpatrywania wniosku o pożyczkę biznesową. Dobra ocena kredytowa udowadnia, że właściciel firmy prawidłowo zarządzał finansami osobistymi i biznesowymi, unikając bankructwa i terminowej realizacji wszystkich płatności i dlatego można mu pozwolić na kredyt gotówkowy w www.lowcakredytow.pl.

Niska ocena kredytowa może jednak sprawić, że kredytodawcy będą ostrożni, ponieważ wykażą, że dana osoba nie może podejmować świadomych decyzji finansowych i nie jest w stanie wywiązać się z zobowiązań finansowych zawartych w umowie kredytowej. Jest to nawet najważniejszy powód, dla którego kredytodawca odrzuci ciebie i twoją firmę.

Dobrą wiadomością jest to, że możesz naprawić swój niski wynik kredytowy, płacąc rachunki na czas, kontrolując saldo swojej karty kredytowej (nie anulując swoich kart) i naprawiając wszelkie błędy, które pojawiają się w raportach kredytowych. Pamiętaj, że zła historia kredytowa właściciela firmy może wpłynąć na uzyskanie przez firmę pożyczki.

2. Słaby przepływ środków pieniężnych.

Banki są bardzo zaniepokojone tym, że firmy mają przepływ gotówki, pozwalający im jedynie spłacać miesięczne kwoty na określone wydatki. Niestety, wiele startupów i małych firm ma problemy z utrzymaniem wystarczającej ilości pieniędzy na rachunkach bankowych, nawet jeśli są one opłacalne, często dlatego, że muszą zapłacić zewnętrznym dostawcom, zanim dostaną zapłatę za swój produkt lub usługę.

Tworząc budżet, właściciele małych firm będą mieli lepsze wyobrażenie o tym, ile gotówki przychodzi i przechodzi przez wszelkie operacje biznesowe. Jeśli zauważysz słabe przepływy pieniężne, musisz obniżyć wydatki i znaleźć sposoby na wpłacenie dodatkowych opłat, aby banki nie odrzuciły Twojego wniosku.

3. Czas w biznesie i ograniczone zabezpieczenia.

Dla nowych właścicieli małych firm uzyskanie kredytu bankowego może wydawać się jednym z najlepszych sposobów na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub przynajmniej przejście przez pierwszy, trudny rok. Pożyczki na te potrzeby istnieją. Ale nie znajdziesz ich w lokalnym banku. Jeśli szukasz tradycyjnej pożyczki o zwykłym oprocentowaniu z miesięczną wypłatą, będziesz musiał mieć firm przez co najmniej dwa lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>