Prowadzisz firmę? Te programy z pewnością Ci pomogą

5

Coraz rzadziej można spotkać przedsiębiorców, którzy wystawiają faktury ręcznie, bądź posiłkują się w tym celu program MS Excel. Nie trudno przy tym o literówki, nieczytelne uzupełnienie i czasochłonność pracy. Większość firm stosuje specjalistyczne programy do fakturowania, dzięki którym sprawnie mogą zarządzać swoją działalnością.

Bez wystawiania faktur, możliwość wyegzekwowania płatności od kontrahentów jest bardzo ograniczona. Z punktu widzenia przedsiębiorcy jest to więc najważniejszy dokument, dlatego tak istotne jest by zadbać o bezpieczeństwo i czytelność tego typu danych.

Potrzeby przedsiębiorstwa

Przed wyborem najbardziej optymalnego oprogramowania, należy dokładnie rozważyć potrzeby przedsiębiorstwa. – czy niezbędne jest narzędzie dedykowane wyłącznie wystawianiu faktur, czy może również obsłudze stanów magazynowych. Warto także zwrócić uwagę, czy wybrany produkt, umożliwia wgranie logo firmy, co będzie miało dodatkową, długofalową zaletę marketingową.

Korzyści stosowania oprogramowania, to bez wątpienia możliwość: wyboru danych kontrahenta oraz produktu i usługi z listy; wydruku ewidencji sprzedaży; wystawiania wielu dokumentów przy użyciu jednego systemu (faktura Proforma, faktura zaliczkowa i faktura końcowa, marża, metoda kasowa, złom, paragon fiskalny).

Wybór odpowiedniego programu

Mimo wielu dostępnych na rynku darmowych programowy do wystawiania faktur, nie są one szczególnie polecane przez profesjonalnych księgowych, ze względu na ograniczone możliwości w aspekcie monitorowania stanu magazynowego. Przy wyborze odpowiedniego systemu należy kierować się przede wszystkim stopniem skomplikowania jego obsługi (co jest wyjątkowo cenione przez start-up’y) oraz profesjonalizmem dostawcy oprogramowania, który zagwarantuje jakość i wielofunkcyjność produktu.

Firma Mega-Tech jest polskim producentem oprogramowania dla firm, którego systemy do fakturowania cieszą się dużym powodzeniem i zaufaniem wśród polskich przedsiębiorców. Jako jeden z nielicznych oferuje bezpłatną wersję testową, którą klient może pobrać ze strony www.mega-tech.com.pl i przekonać się jak bardzo program jest funkcjonalny i ostatecznie przekonać się do jego zakupu.

Dostępne są trzy systemy:

  • Faktura Small Business – będący prostym narzędziem dedykowanym przede wszystkim małym firmom handlowym lub usługowym.
  • Faktura Small Business Handel – dodatkowo wyposażony w moduł do weryfikowania stanu magazynowego oraz kontroli przychodów i wydatków. System ten jest dedykowany firmom, które muszą stale monitorować sprzedaż produktów i na bieżąco wystawiać faktury.
  • Faktura RR Small Business – dedykowany przedsiębiorcom, którzy nabywają płody rolne od rolnika ryczałtowego i prawnie są zobowiązani do wystawienia dokumentu, który będzie potwierdzał tę transakcje.

Każdy przedsiębiorca ma obowiązek rejestrowania sprzedaży towarów i usług. Wybierając profesjonalny program do fakturowania, zyskuje się nie tylko cenny czas, przeznaczany do tej pory na ręczne wypisywanie dokumentów, lecz także ujednolica się wygląd faktur i uprasza się metody ich wystawiania, co pozwala na usprawnienie działalności firmy.

1 Komentarz

  1. Kulfon pisze:

    Programy firmy ALFA również warto sprawdzić jeśli jesteśmy jeszcze na etapie wybierania odpowiedniego softu do firmy. Znaleźć je można tutaj: http://www.alfa-lancut.com.pl/programy.html – to dwa działające niezależnie ale zintegrowane w pełni ze sobą programy księgowy i magazynowy. Magazynówka wystawia faktury, przyjmuje towar, drukuje etykiety, wysyła faktury na maila, przypomina o zapłacie itd, a księgowy to wygodna książka podatkowa na komputerze. Dodatkowo możliwa jest też zdalna pomoc. Warto się zapoznać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>