Prowadzisz sklep internetowy? Podpowiadamy w czym najlepiej wysyłać towary do klientów.

pexels-photo-1050244

Wiele osób prowadzących sklep internetowy nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważną rolę odgrywa pakowanie przesyłek. Wydawać by się mogło, że klienci oceniają sprzedawcę tylko po jakości otrzymanego towaru. Rzeczywistość jednak wygląda nieco inaczej, forma i wygląd opakowania również ma znaczenie. Dzięki atrakcyjnie zapakowanej przesyłce można budować pozytywny wizerunek firmy w oczach klientów, więc to naprawdę ważne. Jakie zatem powinno być opakowanie? W czym najlepiej wysyłać towary do klientów? Podpowiadamy!

Kartony fasonowe

Kartony fasonowe są wyposażone w specjalny system zamykania, dzięki czemu nie trzeba używać zbyt dużo taśmy. Są bardzo łatwe w otwieraniu i zdecydowanie ładniej się prezentują. Na ich korzyść przemawia fakt, że są tak skonstruowane, że nie możliwości, by ktoś je otworzył przed klientem bez pozostawienia śladu. Dzięki temu zarówno klient, jak i sprzedawca mają pewność, że ich towary nie wpadły w niepowołane ręce. Kartony fasonowe są już standardem w najpopularniejszych sklepach wysyłkowych, pozwalają zaoszczędzić czas pakowania. Składają się błyskawicznie i nie trzeba ich kilkukrotnie oklejać taśmą.

Koperty bąbelkowe

W przypadku mniejszych przedmiotów świetnie sprawdzają się koperty bąbelkowe, które pozwalają w bezpieczny sposób zapakować i wysłać delikatne towary, chroniąc je przy okazji przed wilgocią i wstrząsami. Składają się one z dwóch warstw – zewnętrznej papierowej lub foliowej oraz wewnętrznej, która pokryta jej folią bąbelkową. Wspomniana folia działa jak poduszka powietrza amortyzująca wszelkiego typu wstrząsy oraz uderzenia, więc można mieć pewność, że przesyłka dotrze do klienta w nienaruszonym stanie. Co ważne, koperty bąbelkowe dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu można dostosować jej wielkość do towaru.

Torby z nadrukiem

Bardzo ciekawym rozwiązaniem może być wykorzystanie do wysyłki również toreb z indywidualnym nadrukiem. Przede wszystkim mogą się tutaj sprawdzić torby papierowe w różnej kolorystyce. Torby bawełniane producent to już forma opakowania dla bardziej wymagających klientów, którzy na przykład chcieliby, żeby opakowanie mogło być użytkowane przez klientów. Takie bawełniane torby są wielokrotnego użytku, więc klienci, którzy zdecydują się na ich noszenie, przy okazji będą promować markę.

Karton tekturowy 3-warstwowy

3-warstwowe kartony tekturowe również świetnie nadają się do pakowania i transportu przedmiotów o różnym kształcie i wielkości. Tego typu pudełko wykonane jest z tektury falistej 3-warstwowej, która zapewni bezpieczny transport w różnych warunkach. Tego typu opakowania są odporne na wilgoć, zmianę temperatury, uszkodzenia oraz nacisk z zewnątrz.

Tuby kartonowe

To rodzaj opakowania, który pozwala w bezpieczny sposób dostarczyć do klienta duże formaty papierowe, plakaty, papierowe materiały reklamowe, katalogi, ulotki, banery oraz inne wymagające przedmioty. Tuby kartonowe charakteryzują się solidnym wykonaniem z wysokiej jakości, lecz bardzo lekkiej tektury, więc tym samym stanowią ekonomiczną formę wysyłki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>