Bycie przedsiębiorcą a ubieganie się o pracę – praktyczne wskazówki

PrzechwytywaniePosiadanie doświadczenia w przedsiębiorczości w swoim CV daje ci umiejętności, których nie mogłeś nauczyć się w typowym miejscu pracy. Ten nowy biznes jest Twoim pomysłem. Jesteś odpowiedzialny nie tylko za konceptualizację pomysłu, ale także za jego wdrożenie poprzez dokładne badania.

Niestety przejście od przedsiębiorcy do pracownika nie zawsze jest łatwe.

Dzieje się tak, ponieważ potencjalni pracodawcy mogą postrzegać Cię jako kogoś, kto nie może zaangażować się w ich działalność. Mogą czuć, że wykorzystasz ich firmę jako odskocznię do następnego przedsięwzięcia.

Możesz być mocno zaangażowany w swoją następną pracę. Ale jeśli Twoje CV nie odzwierciedla Twojego zaangażowania, pracodawcy mogą zwolnić Cię z powodu „przekwalifikowania”.

Kiedy unikać nazywania siebie przedsiębiorcą?

Jeśli obecnie posiadasz startup

Nie wymieniaj startupu, który nadal prowadzisz, ponieważ jeśli (i miejmy nadzieję, kiedy!) wystartuje, Twój menedżer ds. rekrutacji może oczekiwać, że odejdziesz. Pomyśl o tym z ich punktu widzenia. Ostatnią rzeczą, jakiej chce pracodawca, jest zatrudnienie kogoś, kto może odejść za kilka miesięcy. Chcą również, abyś skupił się na bieżącej pracy, a nie na swoim startupie. Mogą wątpić w twoją zdolność do wielozadaniowości.

Jeśli znajdujesz pracę w tej samej branży

W niektórych przypadkach wspominanie o swoim startupie może nie być rozsądne, jeśli działa on w tej samej branży. Kierownik ds. rekrutacji może pomyśleć, że chcesz poszerzyć swoją wiedzę lub zdobyć tajemnice handlowe.

Ubieganie się o pracę po założeniu firmy

Niektórzy pracodawcy uważają, że przedsiębiorcy nie są dobrymi pracownikami. Myślisz inaczej niż tradycyjni pracownicy. Zawsze kwestionujesz i znajdujesz lepsze sposoby na zrobienie wszystkiego. Jest to mocna strona, ale może być przeszkodą w pracy z wysoce ustrukturyzowaną, biurokratyczną firmą.

Mając to na uwadze, kiedy przedsiębiorczość jest istotna dla potencjalnego pracodawcy, mów o tym! Niektóre firmy zachęcają osoby podejmujące ryzyko do składania wniosków. Docenią Twoje nieszablonowe umiejętności myślenia i przywódcze.

Jak identyfikujesz takie organizacje? Poszukaj postów, które wzywają do podjęcia inicjatywy w prowadzeniu biznesu i rozwijaniu relacji. Możesz użyć swojego CV, aby porozmawiać o tym, jak wykorzystałeś swoje przedsiębiorcze myślenie, aby osiągnąć sukces w biznesie. Takie podejście pomaga również udowodnić, że jesteś wysoko wykwalifikowanym kandydatem.

Mając to na uwadze, powinieneś zwrócić uwagę na swoje doświadczenie biznesowe, gdy…

Ubieganie się o pracę u przedsiębiorczych gigantów

Zarówno Google, jak i Facebook słyną z zatrudniania przedsiębiorców. Według Erica Schmidta, dyrektora generalnego Google do 2011 roku, a później prezesa wykonawczego, „…w szybko rozwijającej się firmie potrzebujemy ludzi, którzy potrafią obracać się wokół nowego wyzwania”.

Większe firmy lubią zatrudniać przedsiębiorców, ponieważ wprowadzają innowacje i ducha startupowego. Oba dodają kreatywności do rosnących operacji.

Aplikując w nowych firmach

W startupach lub mniejszych firmach Twoje wszechstronne umiejętności mogą być wielkim atutem. W swoim CV wspomnij o wyzwaniach, z jakimi się zmierzyłeś w swoim startupie. Jak przezwyciężyłeś te problemy? Jak zapewniłeś wzrost?

Potrzebujesz dodatkowych wskazówek? Skontaktuj się z Fast Service.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>