Drzwi uchylne czy przesuwne? Szafa do każdego wnętrza

drzwi-uchylne-czy-przesuwne-szafa-do-kazdego-wnetrzaW garderobie, sypialni, przedpokoju, a nawet salonie. To główne miejsca, w których goszczą szafy pełne odzieży, akcesoriów, a nawet domowych sprzętów służących do sprzątania. Szafy powinny być nie tylko pojemne, ale i wygodne w użytkowaniu, a do tego pozwalające na swobodne poruszanie się po pomieszczeniu, w którym zostały ulokowane.

Zarówno na wygodę użytkowania szafy, jak i komfort korzystania z danego pomieszczenia, mają wpływ drzwi. Do wyboru są uchylne bądź przesuwne. Które z nich lepiej wybrać, gdy w grę wchodzi zakup nowej szafy?

Tradycyjne drzwi uchylne

Tradycyjne rozwiązanie to zastosowanie drzwi uchylnych. Tego rodzaju otwieranie w szafach proponuje sklep iHome24.pl. Uchylne drzwi mają sporo zalet. Przede wszystkim nie ograniczają dostępu do wnętrza szafy. Pozwalają również na odsłonięcie tylko wybranej części garderoby, bez ukazywania oczom innych tych stref, które mają pozostać niewidoczne. Jeśli z szafy korzystają dwie osoby, mogą to robić jednocześnie, bo otwarcie jednej części nie powoduje konieczności przysłonięcia innych półek.

Najczęściej szafy z tradycyjnymi drzwiami uchylnymi są dość płytkie, dlatego mogą być one zastosowane nawet w mniejszych pomieszczeniach. Nie ma problemu ze znalezieniem produktów w mniej typowych wymiarach i kształtach, aby w praktyczny sposób wykorzystać przestrzeń pod schodami, w niewymiarowym przedpokoju bądź gdziekolwiek indziej zajdzie taka potrzeba.

Obecnie możliwe jest wykonanie drzwi uchylnych w dowolnej kolorystyce, z wybranych materiałów, z wykończeniem, które będzie pasowało do charakteru danego pomieszczenia. Nie ma problemu z umieszczeniem lustra na takich drzwiach, co jest szczególnie przydatne w przedpokoju lub w sypialni, gdzie domownicy codziennie się przebierają.

Nowoczesne drzwi przesuwne

Sporo zalet mają również drzwi przesuwne. Szafy z takimi drzwiami są chętnie wybierane do pomieszczeń, w których każdy centymetr przestrzeni ma znaczenie. Przy systemie przesuwnym nie trzeba się martwić o to, czy uda się swobodnie otworzyć drzwi w ciasnym pomieszczeniu. Zajmują one mniej miejsca, a przy tym gwarantują dostęp praktycznie do całej zawartości umieszczonej w meblu.

Ich atutem jest również możliwość wykonania w dużej szerokości, nawet ponad dwóch metrów, co nie jest realne w przypadku drzwi uchylnych. Takie ogromne garderoby świetnie sprawdzają się w przestronnych pomieszczeniach, jeśli nie trzeba się ograniczać pod względem zajmowanej przestrzeni.

Przesuwne drzwi, jeśli są właściwie zamontowane, a cały mebel wykonany z jakościowych surowców, przesuwają się płynnie, lekko, natomiast zamykają bez hałasu i zbędnego trzaskania. Z zewnątrz zaś można pokusić się o dowolną estetykę. Domownicy mogą się zdecydować na jednolity odcień, asymetrycznie umieszczone materiały o innej strukturze bądź kolorystyce; przeszklenia lub lustra, które będą zajmowały wszystkie elementy drzwi przesuwnych lub tylko ich część.

Szafa idealna, czyli jaka?

Jak widać po powyższym, sposób otwierania drzwi ma duże znaczenie. Jednak nie tylko on decyduje o tym, czy szafa spełni oczekiwania domowników. Niebagatelne znaczenie ma finalna estetyka, a o tym, w jaki sposób tworzyć aranżacje domowych wnętrz, można przeczytać na stronie ibudujesz.pl.

Szafa idealna to zatem ta, która spełnia oczekiwania wszystkich użytkowników. Jest pojemna, dopasowana do przestrzeni i wystroju. Pomaga w zachowaniu porządku nie tylko w garderobie, a przy tym wybrane pomieszczenie czyni bardziej komfortowym w codziennym użytkowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>