Przyjęcie urodzinowe dziecaka – jak je mądrze zorganizować?

PrzechwytywaniePrzygotowanie się na przyjęcie urodzinowe może denerwować nawet normalnie dobrze zorganizowanego rodzica. Należy zaplanować zaskakującą liczbę szczegółów. Oto kilka wskazówek, które ułatwią Ci to, by fajnie zorganizować przyjęcie urodzinowe dziecka.

Jakiego rodzaju imprezę chcesz zorganizować?

Pierwszym krokiem w planowaniu imprezy jest wybór podstaw.

Czy impreza będzie w domu czy poza domem? Jeśli masz mały dom lub nie jest on przeznaczony dla dzieci lub nastolatków, możesz zorganizować przyjęcie w placówce. Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca lub podwórka, na którym możesz zorganizować kuchnię lub skonfigurować gry, możesz sam zorganizować przyjęcie. Jeśli impreza jest na zewnątrz, przygotuj plan awaryjny na wypadek deszczu.

Ustal liczbę gości. Niektórzy rodzice stosują zasadę, że zapraszają tyle dzieci- ile świeczek jest na torcie urodzinowym dziecka.

Określ, ile możesz wydać. Imprezy w pizzeriach, lodowiskach i innych obiektach kosztują więcej za dziecko. Imprezy w domu zwykle kosztują mniej.

Wybierz temat. Pozwól dziecku pomóc w planowaniu. Dla młodszych dzieci wybierz motyw i zaplanuj wokół niego proste gry. Na przykład, jeśli wybierzesz motyw superbohatera – niech wszystko będzie z tym związane. Dużo inspiracji znajdziesz tutaj: https://nakazdaokazje.com/ .

Impreza powinna być krótka. Dla dzieci w wieku przedszkolnym 90 minut wystarczy. Zaplanuj przyjęcia na poranek przed godziną drzemki. Imprezy w wieku szkolnym nie powinny trwać dłużej niż trzy godziny.

Pomysły na imprezy dla dzieci

Oto niektóre z ulubionych motywów na imprezy dla dzieci.

importer artykułów dekoracyjnychImprezy artystyczne / rzemieślnicze. Możesz kupić proste artykuły rzemieślnicze i zestawy do domu lub zapłacić za pewną liczbę dzieci, aby wykonać projekt w sklepie z rękodziełem.

Imprezy kulinarne. Mogą być tak proste, jak dekorowanie babeczek lub tak skomplikowane, jak dzieci współpracujące ze sobą, aby stworzyć specjalne menu.

Imprezy na żywo. Spotkaj się w zoo lub zorganizuj zoo lub centrum przyrody, aby dzieci mogły zobaczyć zwierzęta. Sprawdź referencje i kwestie bezpieczeństwa.

Maluchy przychodzą ubrani w określony temat – ulubiona postać, książę lub księżniczka, zwierzę z zoo – albo mają dostępne ubrania do przebrania. Rób zdjęcia aparatem cyfrowym lub Polaroid, aby mieć od razu przygotowane dla nich pamiątki.

Imprezy z herbatą i misiami są popularne wśród najmłodszych imprezowiczów. Dziewczęta w wieku szkolnym czasem cieszą się bardziej oficjalnym zaproszeniem na herbatę, przygotowanym na wzór tych dla dorosłych.

Imprezy detektywistyczne. Dzieciom w wieku szkolnym spodoba się znajdowanie wskazówek i rozwiązywanie zagadek, zwłaszcza jeśli na końcu rozwiązania czekają pyszne smakołyki.

Następne kroki?

Kolejny zestaw decyzji zawiera informacje na temat jedzenia, upominków i miejsc, których potrzebujesz. Czego potrzebujesz do gier? Co znajdzie się na stołach imprezowych? Nie zapomnij też wysyłać zaproszenia. Podaj datę, godzinę, adres, wskazówki, numer telefonu , a jeśli wymagany jest specjalny strój lub przygotowanie, – też określ ten motyw w zaproszeniu.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>