Revok 50 jako stymulator tkankowy odmładzający skórę

Cosmetologists hands making medical botox injections to beautiful blonde. Skin lifting. Facial treatment. Beauty and spa.

Revok 50 jest produktem stymulującym tkankę skóry i jest bardzo chętnie używany w medycynie estetycznej. Stymulatory tkankowe, to gama preparatów do iniekcji. Ich działanie w dużej mierze polega na odbudowie struktury skóry, przez stymulację wytwarzania kolagenu i elastyny. Preparaty należące do stymulatorów tkankowych są bardzo pomocne i efektywne w poprawie różnych defektów skórnych oraz w zapobieganiu procesom starzenia. Działają silniej niż mezoterapia igłowa, natomiast nie można powiedzieć, że dla każdego będą lepsze. O tym jaki preparat wybrać musi zadecydować lekarz specjalista. Czego dowiesz się z tego artykułu:

 • Czym są stymulatory tkankowe i jak działają?
 • Czym jest Revok 50 i jakie substancje zawiera?
 • Czy stymulatory tkankowe są bezpieczne
 • Szczegóły dawkowania oraz zabiegu

Czym są stymulatory tkankowe i jak działają?

Stymulatory tkankowe, to gama preparatów do iniekcji. Ich działanie w dużej mierze polega na odbudowie struktury skóry, poprzez stymulację wytwarzania kolagenu i elastyny. Oczywiście preparatów stymulujących na rynku jest bardzo wiele, jednak nie wszystkie mają ten sam mechanizm działania u różnych pacjentów może wystąpić potrzeba zastosowania innych. Każdy z nich  w zależności od składu zadziała lepiej na dany “problem” skórny. Różnego typu stymulatory mogą działać w różny sposób i tak mamy np. stymulatory tkankowe, których skład bazuje m.in. na kwasie L-polimlekowy, który poprzez pobudzanie wytwarzania włókien kolagenowych i elastynowych, przyczynia się do pobudzania i uruchamiania procesów regeneracyjnych w skórze. Są także preparaty bazujące na polinukleotydach, czyli niewielkich fragmentach DNA i RNA występujących w organizmie i całkowicie z nim biokompatybilnych. Nazywamy je biostymulatorami, które uruchamiają mechanizmy odbudowy skóry na poziomie komórkowym. Zazwyczaj poprzez zwiększenie w niej ilość kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego, fibroblastów, czyli wszystkich tych substancji, które zapewniają nam młody wygląd. W Revoku 50 mamy do czynienia głównie z kwasem HA o stężeniu 2.5% zatem w strzykawce znajduje się 50mg HA/2ml i w tym przypadku to on głównie odpowiada za procesy odbudowy struktury skóry i jej odmłodzenie.

Czy Revok 50  jest bezpieczny i co zawiera?

Revok 50 jest całkowicie bezpieczny i jest oparty  na bazie kwasu hialuronowego, czyli  (HA – Hyaluronic Acid) który jest substancją chemiczną, naturalnie znajdującym się w ludzkim organizmie. Jest to dla nas substancja całkowicie naturalna i zupełnie bezpieczna. W medycynie estetycznej pozyskiwany jest na 2 sposoby. Najbardziej popularna jest metoda biotechnologiczna przy wykorzystaniu procesów fermentacji bakterii ze szczepu paciorkowców Streptococcus. Preparaty zawierające HA nie  alergizują i nie podrażniają skóry, dlatego są tak powszechnie stosowane przez kobiety oraz coraz częściej mężczyzn. Jedną z najważniejszych zalet HA jest to, że charakteryzuje się lepszą przenikalnością do głębokich warstw skóry właściwej, gdzie tworzy na skórze tzw. hydrofil, który zapobiega zjawisku utraty wody (a co za tym idzie jędrności skóry) i innymi czynnikami zewnętrznymi, które mogą źle wpływać na skórę.

Revok 50

Jakie są korzyści ze stosowania tego preparatu

Revok 50  jest  naturalnym biostymulatorem, który uruchamia mechanizmy regeneracyjne skóry na poziomie komórkowym. Przede wszystkim zwiększa w niej ilość wspomnianego kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego czyli tych elementów, które nadają skórze jędrność i młody wygląd. Kolejnym atutem stosowania tego typu stymulatorów  tkankowych może być stosowanie  ich do powiększania objętości okolic skóry, a szczególnie do korekcji zagłębień skóry, bruzd, zmarszczek, fałdów skórnych, blizn, poprawy wyglądu okolicy wokół oczu, które jak wiemy są szczególnie narażone na wizualne procesy starzenia się skóry. Ten preparat jest przeznaczony do takich zabiegów jak:

 • poprawa kondycji skóry odwodnionej,
 • poprawa wyglądu skóry narażonej na stres oksydacyjny,
 • odnowa skóry z widocznymi oznakami starzenia (bruzdy, zmarszczki wokół oczu, zmarszczki mimiczne),
 • korekta efektu opadających powiek,
 • wyrównanie nierównego kolorytu skóry

Szczegóły dawkowania oraz zabiegu

Revok 50 zawiera dwie substancje aktywne, które pobudzają skórę do odmłodzenia

 1. HA o stężeniu 2.5% zatem w strzykawce znajduje się 50mg HA/2ml
 2. Zawartość aminokwasów w strzykawce 2ml: glicyna 17mg, prolina 16mg, lizyna 14mg, hydroksyprolina 18mg

Technika iniekcji powinna być dostosowana do planowanego efektu zabiegu, obszaru skóry poddawanego terapii i zaawansowania zmian w tym obszarze. Jeśli chodzi o sam zabieg to specjaliści polecają używanie  igieł od 27G do 30G. Choć należy pamiętać, że zabiegu tym preparatem nie możemy wykonać samodzielnie i musimy się zgłosić do specjalisty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>