Rynek nieruchomości: dwa najbardziej lukratywne pomysły na biznes

Większość ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że w nieruchomościach mogą być duże pieniądze. Jednak niewielu wie, że istnieje wiele, wiele różnych sposobów zarabiania pieniędzy w branży nieruchomości. Oto niektóre z najlepszych pomysłów na biznes w zakresie nieruchomości, z których możesz skorzystać, aby wykorzystać ten lukratywny rynek nieruchomości.

oferujemy bemowo

Spójrzmy na te pomysł na biznes w nieruchomościach bardziej szczegółowo.

1. Zostań właścicielem

Jednym z najdłużej funkcjonujących pomysłów na nieruchomości jest bycie właścicielem. Posiadając nieruchomość i wynajmując ją, możesz zarabiać na dwa różne sposoby:

  • Przez przepływy pieniężne, które otrzymujesz w formie czynszu co miesiąc.
  • Przez docenienie kapitału własnego nieruchomości w czasie. Zdajesz sobie sprawę z tych korzyści po sprzedaży nieruchomości.

Pomiędzy tymi dwoma, bycie właścicielem daje zarówno dość dobre przepływy pieniężne, jak i silny kapitał inwestycyjny. Co ciekawe, od czasów średniowiecza, kiedy właściciele ziemscy posiadali ziemię, odbierali płatności od osób, które nad nią pracowały.

W czasach bardziej współczesnych, nieruchomości są tworzone przez wielu milionerów i miliarderów na całym świecie. Pierwszy milioner amerykański, na przykład John Jacob Astor, wykupił gigantyczne obszary ziemi w Nowym Jorku i jego okolicach pod koniec XVIII i na początku XIX wieku. Astor wydzierżawił ziemię deweloperom, którzy mogli ją wykorzystać. W chwili śmierci był najbogatszym człowiekiem w Ameryce. Większość właścicieli takich ziem traktuje nieruchomości jako działalność na pełen etat.

Jest to jednak możliwe by podejść do tego jako do zajęcia w niepełnym wymiarze godzin, szczególnie jeśli korzystasz z usług firmy zarządzającej nieruchomościami, która zajmuje się codziennymi zadaniami w wynajmowanych nieruchomościach. Możesz także prowadzić firmę wynajmującą nowe mieszkania Bemowo z własnego domu, choć wielu wynajmujących ostatecznie decyduje się na założenie biura – dla wygody.

2. Modernizacja nieruchomości

Jeden z najbardziej prestiżowych pomysłów na biznes związany z nieruchomościami, został spopularyzowany przez kilka programów telewizyjnych w ciągu ostatnich kilku lat. Modernizacja nieruchomości polega na kupowaniu domu w trudnej sytuacji, naprawianiu i modernizowaniu go, a następnie sprzedaży z zyskiem, zwykle nabywcom detalicznym. To nie oferuje ciągłych przepływów pieniężnych z dochodów z wynajmu, ale może tworzyć duże, jednorazowe zyski z poszczególnych nieruchomości.

Podobnie jak w przypadku powyższym, modernizowanie nieruchomości może odbywać się w niepełnym wymiarze godzin lub w pełnym wymiarze godzin.

Wielu generalnych wykonawców kupuje i odnawia jeden lub dwa domy rocznie za dodatkowe pieniądze. Na drugim końcu spektrum znajdują się inwestorzy nieruchomości, którzy specjalizują się prawie wyłącznie w tym temacie. Podobnie jak w przypadku wynajmu, własna firma może zostać prowadzona z domu, jeśli się na to zdecydujesz.

Który pomysł na biznes w nieruchomościach podoba Ci się bardziej?
Szukasz nowego mieszkania na Bemowie? Sprawdź http://www.bliskiebemowo.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>