Rynek pracy: czego oczekuje się od młodych architektów wnętrz?

Jeśli uważasz, że projektowanie wnętrz to tylko wybór tkanin i zbieranie kolorowych wykresów, pomyśl jeszcze raz. Jeśli chcesz odnieść sukces jako architekt wnętrz, potrzebujesz kreatywnego szefa. Będziesz musiał opracować projekt, który spełni wymagania klienta – w ramach jego budżetu – i zobaczyć, jak się realizuje to w praktyce.

job-3258590_960_720

 

Tak więc, oprócz rysowania szkiców i myślenia o materiałach i okuciach, musisz:

  • obliczyć koszty,
  • zlecić ludziom pracę,
  • nadzorować jej postęp.

Godziny pracy mogą być długie i nieregularne, ale pensja nie jest taka zła, gdy zdobędziesz trochę doświadczenia. Młodsi projektanci mogą zarobić nawet 5000 zł, ale ci z doświadczeniem mogą zarobić ponad 10 tysięcy.

Większość pracodawców mówi, że kiedy szukają nowego członka zespołu, oczekują rozmowy z kreatywnymi ludźmi, którzy rozumieją design, usługi osobiste i rynek. Kandydaci powinni czuć się komfortowo w pracy z wysokiej jakości specyfikacjami i mieć pewność, proponując i rozwijając projekty na zamówienie zgodnie z wcześniej ustaloną koncepcją.

Zwykle w takim kontekście wymagany będzie dyplom z projektowania wnętrz lub architektury. Dobre wyniki z egzaminów oczywiście robi znaczącą różnicę, ale nie są wyłącznym czynnikiem, na którym opiera się decyzję. Rozważanych jest kilka punktów przy wyborze nowego projektanta. Osobowość i doświadczenie są zwykle dwoma głównymi kryteriami. Oczekuje się, że nowy członek zespołu będzie:

  • w stanie koordynować jeden lub więcej projektów wnętrzarskich,
  • mieć doświadczenie w zakresie organizacji nowego projektu,
  • czuć się pewnie w kontaktach z dostawcami i klientami.

Uzyskanie odpowiedniego doświadczenia zawodowego podczas nauki ma ogromne znaczenie. Uczniowie powinni naprawdę starać się zdobyć doświadczenie w około trzech lub czterech różnych firmach. W ten sposób doświadczą różnych środowisk pracy i poszerzą swoją wiedzę na temat codziennego doświadczenia zawodowego.

Branża jest bardzo konkurencyjna, a klienci stają się coraz bardziej kompetentni i wymagający od swoich pracowników. Przebicie się w branży i znalezienie gruntu, który pozwoli rozwinąć szanowaną reputację, wymaga wielu umiejętności i profesjonalizmu.

Projektowanie wnętrz to zawód wymagający doskonałych umiejętności komunikacyjnych. Istotne jest, aby projektant był zdolny do przenoszenia pomysłów na papier za pomocą rysunków i specyfikacji oraz, że aby architekt wnętrz była na tyle kompetentny, aby instruować i zarządzać budowniczymi i rzemieślnikami.

W czasie edukacji ważne jest aby uczniowie mogli rozluźnić swoje uprzedzenia. Będą umieszczać swoje pomysły na papierze dla stworzenia coraz bardziej skomplikowanych projektów, prawdopodobnie zaczynając od pojedynczej przestrzeni, a kończąc na projekcie i specyfikacji dużego budynku. W trakcie tej progresji będą badać technologię wnętrza, oświetlenie, ozdobne wykończenia, umiejętności handlowe, takie jak tapicerka, materiały miękkie i twarde, a także konstrukcje budowlane i meblarskie. Studenci mogą również studiować projektowanie wspomagane komputerowo.

Źródło wpisu ArtCore Design Projektowanie Wnętrz Poznań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>