Co składa się na cenę maszyny czyszczącej?

maszyny-do-mycia-podlog (1)Maszyna do mycia podłogi to urządzenie wybierane coraz częściej. Jest to na pewno sprzęt niezwykle przydatny. Nie mogą bez niego funkcjonować zwłaszcza firmy sprzątające, których jest na rynku coraz więcej, a zwłaszcza te, które podejmują się sprzątania wielkich powierzchni. Chętnie sprzęt ten nabywają też zarządcy rozległych obiektów, na przykład dworców, w przypadku których ręczne mycie posadzki jest nieefektywne i nieopłacalne. Każdy z tych klientów ma jednak nadzieję zapłacić za ten – nietani – sprzęt jak najmniej. Warto dowiedzieć się, co składa się na cenę maszyny czyszczącej posadzki i dlaczego czasem warto wydać więcej niż mniej.

Wyższa cena = lepsze możliwości?

Szukanie oszczędności to rozsądne rozwiązanie, ale tylko jeśli nie odbywa się kosztem jakości. Zakup maszyny do mycia podłogi będzie dobrą inwestycją tylko jeśli faktycznie ułatwi ona pracę i będzie ze swego zadania wywiązywać się dobrze, a przy tym nie będzie wymagać rychłej naprawy. To zaś zagwarantować mogą sprzęty wyższej jakości, czyli zwykle droższe. Co można otrzymać w wyższej cenie? To na pewno lepsze możliwości, a także łatwość użytkowania. O cenie maszyn do mycia podłóg w znacznej mierze decyduje rodzaj napędu i moc, im zaś większy ten ostatni parametr, tym szybciej można sprzątać. Oznacza to czysty – nomen omen – zysk przede wszystkim dla firm sprzątających, a więc koszt zakupu urządzenia szybko się zwróci. Na pewno też opłaca się zainwestować w taką maszynę, która oferuje wiele funkcji, nie trzeba bowiem poprzestawać tylko na samym myciu posadzki. Mając wielofunkcyjny sprzęt i dodatkowe akcesoria, można na przykład zaproponować klientom (czy wykonać w swoim obiekcie) konserwację i impregnację posadzki. Na takie usługi jest obecnie duże zapotrzebowanie.

Kwestia mocy

W parze z wyższą ceną maszyny do mycia podłóg zwykle idzie silniejszy silnik (choć trzeba oczywiście się co do tego upewnić). Ten walor jest bardzo ważny, nawet jeśli szybsze sprzątanie nie jest szczególnie ważnym celem. Mocny motor to także korzyść w postaci dłuższej żywotności urządzenia. Na pewno nie trzeba będzie zbyt szybko wymieniać go na nowe, a to będzie szczególnie istotne w przypadku częstego użytkowania sprzętu. Mocniejszy silnik będzie też niezbędny w przypadku dużych powierzchni, jak również w obiektach, gdzie posadzka jest silnie zabrudzona, jak choćby dworzec, hala czy magazyn należące do zakładów produkcyjnych. Wybierając zatem maszynę do mycia podłóg, trzeba przynajmniej mniej więcej określić, w jakich warunkach będzie ona użytkowana i czego będzie się od niej wymagać. Jeśli wymagania te nie są duże, nie ma sensu przepłacać i można poprzestać na sprzęcie o mniejszych osiągach.

Dobra jakość to mniejsze koszty napraw

Jeśli ktoś zastanawia się, czy zakup lepszej maszyny do mycia podłóg ma sens, to musi wiedzieć, że lepsze sprzęty są mniej podatne na awarie, ich usuwanie zaś może być kosztowne. Warto zatem rozważyć, co opłaca się bardziej i mieć świadomość, że kwestia kosztów znaczenie ma także w dłuższej perspektywie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>