Pastuch dla koni – skuteczne ogrodzenie elektryczne

Pastuch dla koniPastuchy wyznaczają obszar wypasu zwierząt, chronią też tereny uprawne przed intruzami.

Konie są wrażliwymi zwierzętami zwłaszcza na impuls elektryczny, należy o tym pamiętać budując pastuch dla koni. Dlatego powinien on być skuteczny, a zarazem taki, aby nie płoszył i nie wyrządzał krzywdy koniom. Zestaw pastucha elektrycznego dla koni składa się z łączników do taśm oraz pojedynczego łącznika do przewodów taśmowych, służący do bezpośredniego połączenia taśmy ze stykami elektryzatora.

Bezpieczeństwo pastucha dla koni

Przepływający prąd o wysokim napięciu, nie stanowi zagrożenia dla życia lub zdrowia zwierząt. Dotknięcie przewodu powoduje uczucie bólu, a to odstrasza od ogrodzenia. Nieprzyjemne odczucie pozostaje w pamięci zwierzęcia, dzięki czemu nabiera ono respektu i dystansu do ogrodzenia. Takiego doświadczenia zwierzę nie zapomni. Elektryzator do pastucha dla koni powinien mieć optymalną moc o wartości ok. 1,5 J. Linia pastucha elektrycznego dla koni powinna przebiegać na dwóch poziomach umieszczonych: 120 cm i 60 cm nad ziemią lub na trzech wysokościach: 140 cm, 95 cm i 50 cm. Taśma lub lina powinna być barierą widoczną dla konia.

Dobór odpowiednich elementów jest bardzo ważny, by pastuch był skuteczny i spełniał właściwie swoją rolę. Odpowiednio wydajny elektryzator stanowi podstawę całego ogrodzenia elektrycznego. Bardzo ważne są również izolatory, chroniące przed przebiciami, odgromnik zabezpieczający elektryzator przed skutkami uderzenia pioruna w ogrodzenie dla koni.

Pastuch dla koni – psychologiczna bariera

Ogrodzenie elektryczne to bariera dla zwierząt, która umożliwia wypasanie koni na jednej powierzchni, zapobiegając przed ich rozproszeniem. Pastuch dla koni chroni przed dostępem do stada dzikiej zwierzyny, drapieżników. Należy zastosować sprawdzone plecionki i taśmy, które nie będą wyciągać się, ani falować na wietrze. Ogrodzenie musi wytrzymywać presję ze strony zwierząt, śniegu oraz wiatru. Elektryzator musi zapewniać wystarczająco dużo mocy na daną długość ogrodzenia.

Dwa typy ogrodzeń elektrycznych: stałe i przenośne

Ogrodzenia stałe to ogrodzenia trwałe wielkopowierzchniowe stosowane, gdy ogrodzenie nie będzie nigdy przenoszone. Są one bardziej ekonomiczne, łatwiejsze do instalacji. Przenośne pastuchy sprawdzają się, gdy na krótko wygradzamy pastwiska lub gdy znajdują się one w znacznych odległościach od zabudowań. Ogrodzenia takie są łatwe w transporcie oraz montażu, baterie mogą być ładowane z baterii słonecznych. Taśmy lub liny przewodzące, zwiększają widoczność ogrodzenia. Konie są bardzo wrażliwe na punktowe dotknięcia skóry, dzięki impulsom elektrycznym zwierzę szybko i bezboleśnie nabiera respektu do ogrodzenia. Naturalną reakcją obronną konia jest ucieczka, w czym zapobiec może odpowiednie ogrodzenie elektryczne, które jest ochroną przed taką sytuacją. Urządzenia nie są niebezpieczne dla zwierząt, działają na nie odstraszająco, stwarzają dla koni bezpieczną przestrzeń.

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>