Skup auta służbowego – jakie dokumenty będą Ci potrzebne?

porsche-1851246_640Sprzedaż samochodu służbowego często bywa koniecznością. Czasem firmy nie stać na dużą flotę samochodową, czasem bywa i tak, że samochód trzeba wymienić na nowy, gdyż poprzedni pozostawia wiele do życzenia. W każdej z tych sytuacji prędzej czy później trzeba będzie samochód sprzedać. Jak to zrobić, aby szybko pozbyć się auta? Dobrym rozwiązaniem może być skorzystanie z oferty skupu samochodów.

Aby sprzedać auto służbowe, trzeba posiadać do niego niemal takie same dokumenty, jak w przypadku samochodu prywatnego. Przede wszystkim dowód rejestracyjny, ubezpieczenie, a także jakiś dokument, który potwierdza własność. Dzięki temu będzie można bez problemu zbyć samochód, bez względu na to, czy zdecydujemy się na sprzedaż poprzez ogłoszenia, czy skorzystamy z oferty skupu pojazdów. Oczywiście, zanim zdecydujemy się na sprzedaż, dobrze jest ustalić realną wartość auta i na tej podstawie ustalić cenę, także tę minimalną, z której nie zejdziemy pomimo twardych negocjacji z kupującym.

Sprzedaż samochodu przez ogłoszenie

To rozwiązanie, na które decyduje się wielu właścicieli samochodów, zarówno firmowych, jak i prywatnych. Można w ten sposób sprzeda auto bez pośredników, a więc uzyskać za nie dobrą cenę, zwykle taką, jakiej oczekujemy. Taka opcja ma jednak również swoje słabsze strony. Przede wszystkim, trzeba to ogłoszenie napisać, dodać sporo zdjęć przedstawiających stan faktyczny pojazdu, a następnie – po umieszczeniu ogłoszenia w sieci – czekać na odzew. Jest to działanie wyjątkowo bierne – właściciel musi czekać, aż pojawi się chętny do zakupu. Zdarza się często, że potencjalnych zainteresowanych jest sporo, jednak nikt w ostateczności nie decyduje się na zakup auta. Czasem właściciel musi obniżyć cenę, aby samochód znalazł nowego właściciela. Sprzedaż poprzez ogłoszenie może potrwać nawet kilka tygodni, co nie jest dobrym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na szybkim pozbyciu się pojazdu.

Zalety skupu samochodów

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się skupy samochodów, które oferują dobre ceny, profesjonalną obsługę i zapewniają szybką realizację wszystkich etapów sprzedaży. Korzystanie z oferty takiego skupu jest wyjątkowo proste – wystarczy umówić się z pracownikiem firmy w dowolnym miejscu, nawet u siebie w garażu czy w miejscu, gdzie mamy samochód. Pracownik przyjeżdża, dokonuje oględzin i od razu proponuje za auto konkretną kwotę. Jeśli się na nią godzimy, możemy mieć pewność, że od ręki zrealizujemy transakcję. Co więcej, firma skupująca zajmuje się załatwianiem wszystkich formalności. W poszukiwaniu dobrego skupu samochodów, warto zwracać uwagę na firmy, które są obecne na rynku od dłuższego czasu, mają dobre opinie i zapewniają dobre ceny. Skup aut Warszawa to dobre rozwiązanie dla osób mieszkających w Warszawie lub w okolicy stolicy, które chcą szybko pozbyć się samochodu. Bezproblemowa transakcja, fachowa obsługa i dobre ceny to gwarancja pełnego zadowolenia ze sprzedaży pojazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>