Spotkanie z adwokatem w sprawie służbowej – jak się przygotować?

adults-break-businessmen-1193601Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej, stoi przed Tobą wizja sprawy sądowej związanej z wykonywaniem obowiązków zawodowych lub chcesz skonsultować jakąś ważną umowę, warto skorzystać z pomocy doświadczonego prawnika. Przed pierwszym spotkaniem z adwokatem należy dobrze się przygotować, aby prawnik wiedział, jak dokładnie sprawa wygląda i gdzie tkwi problem.

Wiele kancelarii adwokackich specjalizuje się w pomocy prawnej dla właścicieli firm lub dla pracowników. Jeśli interesuje Cię kancelaria adwokacka w Poznaniu, warto najpierw bardzo dobrze zbadać ten rynek usług i sprawdzić, który prawnik ma dobra opinię i wysoką skuteczność. Na rynku usług prawniczych jest bowiem cale mnóstwo prawników specjalizujących się w rożnych branżach. Niektórzy mają doświadczenie przede wszystkim w sprawach rodzinnych i mogą nie do końca dobrze sobie radzić w dziedzinie prawa spółek, prawa handlowego czy prawa pracy. Dobra kancelaria adwokacka Poznań, która świadczy usługi dla firm, powinna przede wszystkim cieszyć się dobra opinią wśród klientów, którzy już korzystali z jej usług.

Przed spotkaniem z adwokatem

Jeśli planujesz spotkanie z adwokatem i już znalazłeś odpowiednią kancelarię adwokacką, dobrze przygotuj się do wizyty. Prawnika interesuje nie tylko to, co masz do powiedzenia, ale również wszelkie dokumenty, pisma, które potwierdzają stan faktyczny i pozwolą bazować na konkretnym materiale dowodowym. Trzeba bowiem pamiętać, że jeśli sprawa będzie miała swój finał przed wymiarem sprawiedliwości, należy dysponować przede wszystkim dokumentami i dowodami. Żaden sąd przy wydawaniu wyroku nie kieruje się bowiem wyłącznie zeznaniami obu stron. Adwokaci zawsze więc wymagają od swoich klientów wielu dokumentów i pójście na spotkanie bez żadnych pism i dowodów jest nie do końca słuszne. Możemy wtedy otrzymać jedynie poradę, a i tak z zastrzeżeniem, że nie będzie ona do końca użyteczna, dopóki prawnik nie zobaczy dokumentów.

Jak znaleźć dobrą kancelarię adwokacką?

Jeżeli interesuje Cię renomowana kancelaria adwokacka w Poznaniu, warto mieć świadomość, że nie będą to usługi tanie. Jednak należy potraktować taki wydatek jako inwestycję w wygraną sprawę. Bez pomocy dobrego prawnika możemy mieć nawet problemy z napisaniem dobrego pisma, które będzie spełniało wszystkie wymogi formalne. Kancelaria prawna Poznań jest więc niezbędna, jeśli chcemy zwiększyć swoje szanse na wygraną sprawę. W przypadku problemów związanych z firmą czy wykonywaniem obowiązków zawodowych, wybierajmy kancelarie, które cieszą się dobrą opinią wśród przedsiębiorców. Cennik powinien być kwestią drugorzędną. Bo cóż z tego, że znajdziemy najtańszą ofertę na rynku, jeśli okaże się, że wybrany prawnik nie ma zbyt dużego doświadczenia w dziedzinie, która nas najbardziej interesuje? Wtedy prędzej czy później i tak konieczna będzie zmiana kancelarii na taką, która ma doświadczenie, a to oznacza zwielokrotnienie kosztów. Im szybciej trafimy na dobrego prawnika, tym lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>