Stabilne fundamenty to długowieczny dom – izolacja

foundations-1799115__340

W życiu każdego mężczyzny nadchodzi taki moment, że chce postawić własny dom. Oczywiście w większości tyczy się to tych panów, którzy mają już założone rodziny i mieszkają z rodzicami, teściami czy w małym mieszkaniu. Wtedy bowiem, potrzeba jest najsilniejsza, gdyż dziecko dorasta i będzie potrzebowało przestrzeni, swojego pokoju, miejsca do nauki, zabawy itp. wszystko jednak ładnie wygląda i plany są ogromne, dopóki nie podliczymy kosztów. Okazuje się bowiem, że są tak potężne, że kredyt trzeba będzie spłacać do końca życia.

Jest jednak sposób na to, aby nieco na tym przedsięwzięciu zaoszczędzić. Jeśli masz jeszcze czas i nie musisz stawiać domu na już, to możesz się nieco w tej dziedzinie poduczyć. Warto zainteresować się budownictwem, ponieważ dzięki temu cześć prac, będziesz mógł wykonywać samodzielnie. Daje to ogromne możliwości, gdyż nie trzeba będzie zatrudniać pracownika dla danej czynności, zaś pracę wykonać będzie można według własnych zamysłów. Największą jednak zaletą będzie to, że nie będzie trzeba po nikim poprawiać i tłumaczyć, jak ma być zrobione.

Zacznij od fundamentów

Fundamenty są pierwszym elementem domu, o jakim musisz nieco więcej wiedzieć. Są one bowiem ostoją całego budynku i elementem, który będzie decydował, czy dom przetrwa kilka pokoleń, czy po jednym będzie wymagał rozbiórki. Dlatego właśnie tego tematu, powinieneś się podjąć w pierwszej kolejności. Wydaje się, że jest to banalna sprawa, ponieważ to tylko postawienie prętów i wylanie betonu. Tymczasem, nie o samą wylewkę chodzi tylko o późniejsze jej ocieplenie.

Większość ludzi, którzy nie mają styczności z budowlanką, nawet nie ma pojęcia o tym, że fundamenty wymagają ocieplenia. Można bowiem zastanawiać się, w jakim celu, w piwnicy ma być ciepło. Tymczasem, to nie o ciepło tutaj chodzi, a o ochronę przed wilgocią. Tej jak wiadomo w ziemi nie brakuje, a przecież fundamenty znajdują się w ziemi, a nie nad nią , tak jak reszta budynku. Będzie więc do nich przeciekać woda, wilgoć, a po jakimś czasie, ulegną rozpadowi.

Czym ocieplać?

Według specjalistów z dziedziny ocieplania, izolacje fundamentów, najczęściej są wykonywane z pianki poliuretanowej lub wełny mineralnej. Czym różnią się od siebie te dwa materiały? Przede wszystkim parametrami. Pianka PUR jest młodsza, niż wełna mineralna. Posiada ona także lepsze parametry pod względem ochrony przed wilgocią oraz izolacji. Tak więc wełna mineralna odchodzi do lamusa. Co więcej, pianka PUR jest bardzo łatwa w nakładaniu, co sprawia, że jest znacznie częściej wybierana przez konsumentów.

Komentarzy

  1. Malutka pisze:

    No bo to fundament jest najważniejszy. I to także w formie przenośnej. Dom – stoi na fundamencie. Zaczynając biznes – fundamentem będą pieniądze. Itp, itd. A jak ich nie ma można zawsze skorzystać z Imprumut nebancar Przecież jak zacznie się zarabiać, to można szybko oddać. Wszyscy wiedzą, że “bez kasy nie ma kolasy” :)

  2. Nikola pisze:

    Budowanie domu za “własne”, to wcale nie jest dobry pomysł. Sama tak robiłam, ale co z tego, jak brakło kasy, to i robotnicy sobie poszli… Można dostać szału! Wciąż tylko dawaj i dawaj! Najlepiej, jak się chce budować, to wziąć kredyt kredyty hipoteczne. Nie trzeba się wtedy będzie “zwijać jak piskorz”, jeśli nagle wyskoczą jakieś dodatkowe wydatki :) Zresztą, za taki kredyt to można i kupić gotowy dom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>