Starasz się o pożyczkę biznesową? Zobacz, czego bank będzie chciał się od Ciebie dowiedzieć!

Pożyczka bankowa, to opcja finansowania której chcesz dla swojej firmy? Cóż, bank będzie chciał dużo wiedzieć, zanim ci ją przyzna.. Czy uważasz to za zniechęcające? Tak jest. Ale jeśli przeczytasz ten artykuł będziesz do tego procesu nieco bardziej przygotowany.

connections-1207323_960_720

Jedną z pierwszych rzeczy, które nadmiernie optymistyczne przedsiębiorcy odkrywają, gdy szukają finansowania, jest to, że banki nie finansują biznesplanów. W ich obronie byłoby to sprzeczne z prawem bankowym, gdyby tak było. Banki zajmują się pieniędzmi deponentów. Czy chcesz, aby Twój bank zakwestionował Twoje saldo konta czekowego na starcie? Nie chciałbyś tego. Oto, czego można oczekiwać od banku, gdy ubiegasz się o kredyt komercyjny dla swojej firmy. Od czasu do czasu będą oczywiście pojawiać się wyjątki od każdej reguły, ale tutaj jest ogólna zasada:

1. Zabezpieczenie

Jak wyjaśniomo powyżej, banki pożyczają pieniądze startupom. Jedynym wyjątkiem od reguły jest to, że rząd ma programy, które gwarantują część kosztów startowych dla nowych firm, więc banki mogą pożyczać im pieniądze z rządem, zmniejszając ryzyko banków.

Dlatego Twoja firma musi dysponować twardymi zasobami, które może zadeklarować, by utworzyć kredyt na działalność gospodarczą. Banki bardzo uważnie przyglądają się tym aktywom, aby upewnić się, że zmniejszają ryzyko. Na przykład, gdy zastawiasz Zobowiązania do obsługi pożyczki komercyjnej, bank sprawdzi główne konta należności, aby upewnić się, że te firmy są wypłacalne; i przyjmą tylko część, często 50 lub czasami 75%, należności do spłaty pożyczki. Kiedy otrzymasz pożyczkę na inwentarz, bank zaakceptuje tylko część zapasów, aby upewnić się, że nie jest to stary i przestarzały zapas.

Potrzeba zabezpieczenia oznacza również, że większość właścicieli małych firm zobowiązuje się do zaciągania osobistych aktywów, zwykle z kapitału własnego, w celu uzyskania pożyczki biznesowej.

2. Biznesplan

Są wyjątki, ale zdecydowana większość komercyjnych wniosków kredytowych wymaga dokumentu biznesplanu. W dzisiejszych czasach może to być krótki – może nawet zwięzły plan biznesowy – ale banki nadal chcą tego standardowego podsumowania firmy, produktu, rynku, zespołu i finansów.

3. Wszystkie dane finansowe Twojej firmy

Obejmuje to wszystkie dotychczasowe i przeszłe pożyczki i długi, wszystkie rachunki bankowe, rachunki inwestycyjne, rachunki kart kredytowych i oczywiście informacje pomocnicze, w tym numery identyfikacji podatkowej, adresy i pełne dane kontaktowe.

4. Uzupełnij dane dotyczące należności

Obejmuje to m.in. informacje o poszczególnych kontach (w celu sprawdzenia ich wiarygodności) oraz historię sprzedaży i płatności.

5. Uzupełnij dane dotyczące zobowiązań

Obejmuje to większość tych samych informacji, co w przypadku należności, a ponadto będą wymagały referencji kredytowych, firm, które sprzedają do Twojej firmy na koncie, które mogą ręczyć za twoje zachowanie związane z płatnościami. Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat zobowiązań, po prostu sprawdź informacje finansowe i kredytowe na przyjaznebanino.pl aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć na ten temat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>