Czy Twoja sytuacja biznesowa nadaje się do dotacji? Sprawdź!

woman-5675578_1280Jako właściciel małej firmy możesz czasami mieć trudności z finansowaniem swojej działalności. Kiedy natkniesz się na taką sytuację, prawdopodobnie zapytasz o pożyczkę dla małej firmy lub inny program pożyczkowy oferowany przez twoją instytucję finansową.

W zależności od Twojej sytuacji biznesowa dotacja może wydawać się bardziej atrakcyjna niż tradycyjne opcje finansowania, ponieważ są to zasadniczo darmowe pieniądze.

Dotacje to świetny sposób na założenie i rozwój firmy bez obciążania przyszłością hipoteką.

Dotacje mogą przybierać różne formy: dotacje dla małych firm, dotacje z urzędów pracy, dotacje powiatowe, dotacje lokalne i dotacje od prywatnych firm. Należy również zauważyć, że dotacje dla małych firm mogą być uzupełnieniem każdej innej tradycyjnej metody finansowania firmy, takiej jak pożyczka, mikropożyczka lub linia kredytowa.

Ale wszystkie dotacje biznesowe mają swoje wady i zalety. Jest wiele rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, poszukując tego rodzaju finansowania dla Twojej firmy.

Co to jest dotacja dla małej firmy?

Dotacja to pieniądze przyznawane osobie, firmie lub korporacji z władz federalnych, stanowych, powiatowych lub lokalnych albo prywatnych firm lub korporacji. Dotacje nie wymagają żadnego rodzaju spłaty. Jest to z pewnością atrakcyjne wynagrodzenie finansowe dla przedsiębiorców i małych lub internetowych firm, które dysponują niewielką ilością gotówki na rozpoczęcie działalności, rozwój lub ekspansję. Dostępne są dotacje dla wszystkich rodzajów właścicieli małych i internetowych firm, w tym kobiet, mniejszości, weteranów i niepełnosprawnych osób.

Zazwyczaj dotacja staje się dostępna, gdy agencja rządowa, organizacja non-profit lub firmy prywatne decydują się odłożyć pieniądze z dotacji na wybrany przez siebie obszar zainteresowania. Można ustanowić jedną dotację, aby zachęcić mniejszościową przedsiębiorczość w społeczności. Inny może zostać utworzony w celu finansowania badań i rozwoju w określonej branży, nagradzania innowacji lub promowania biznesu prowadzonego przez kobiety. Bez względu na przyczynę, agencja lub firma rozpocznie dotację od odłożenia funduszy i ustalenia kwalifikacji oraz procesu aplikacyjnego.

Kluczem do sukcesu jest znalezienie grantów, do których się kwalifikujesz, a następnie wykonanie dokładnej pracy, aby ubiegać się o dotację dla małej firmy.

Jak zdobyć dotacje dla małej firmy?

Badania, badania, badania! Istnieje mnóstwo grantów na żądanie, ale musisz przeprowadzić swoje badania. Większość dotacji ma bardzo rygorystyczne wymagania, które muszą być spełnione (np. przedsiębiorstwa prowadzone przez kobiety zatrudniające mniej niż 25 pracowników koncentrują się na ochronie środowiska). Jeśli przeprowadzisz badania, znajdziesz wiele grantów do zgarnięcia. Musisz jednak upewnić się, że Twoja mała firma spełnia często surowe wymagania kwalifikacyjne.

Należy zauważyć, że firmy technologiczne mają niewielką przewagę, jeśli chodzi o dotacje. Ponadto firmy, które otrzymują dotacje rządowe, są często proszone o spłatę rządowi w inny sposób niż pieniędzmi. Na przykład, jeśli firma prowadzi prace badawczo-rozwojowe, rząd może wymagać, aby wyniki wszelkich badań wykorzystujących dotacje były udostępniane do wykorzystania przez władze lokalne.


Polecamy:
Jak bezpiecznie pożyczyć pieniądze przez internet

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>