Sztuczki deweloperów – jak nas kuszą przed kupnem mieszkania?

Wszyscy rozumiemy, że inwestowanie w nieruchomości może być opłacalne, ale jak każda inwestycja, która przynosi wysokie zyski, istnieje ryzyko. Pozyskiwanie dochodów z wynajmu, zwiększanie kapitału i maksymalizacja offsetu podatkowego są pożądanymi korzyściami, ale nie są gwarantowane i zależą od decyzji podejmowanych od samego początku.

dźw sztuczki

A może po prostu podobają Ci się te mieszkania Warszawa Wola i zastanawiasz się nad ich zakupem?

Niezależnie od celów, ważne jest, aby zrozumieć, co jest wartościowe i jakimi sztuczkami deweloperzy mogą nas karmić. Jak wiele rzeczy w życiu, wartość to coś więcej niż tylko najtańsza cena. Podczas budowania nowego projektu istnieje więcej niż jeden sposób podejścia do konfiguracji projektu. Ważne jest, aby ocenić każdą ofertę indywidualnie i zbadać rekomendację, które są nie tylko opłacalne, ale także mogą zmaksymalizować zwroty w oparciu o cele inwestycyjne.

Jakie są najczęstsze sztuczki, którymi kuszą nas deweloperzy?

I. Kiedy otrzymam mój dom?

Większość umów nie określa jasno daty odbioru kluczy. Na przykład mówi się: “Oczekuje się, że ukończenie budowy nastąpi przed datą podaną w liście przewodnim tego przydziału, a dostarczenie własności jest uzależnione od siły wyższej”. Oznacza to, że nie można uznać dewelopera za odpowiedzialnego, jeśli nie dotrzyma obiecanej daty.

Zdarzają się przypadki, gdy przekazanie mieszkania jest opóźnione o 12 miesięcy lub dłużej. Zazwyczaj kupujący musi zapłacić jakieś 95 procent ceny do czasu, gdy osiągnie spodziewany termin dostawy. Jeśli mieszka on w wynajętym domu, opóźnienia doprowadzą do sporych sum – gdyż istnieje konieczność uwzględnienia tego dodatkowego czynszu.

Wiele umów zawiera klauzule kar za opóźnienia, ale są one bez wariacji. Na przykład: “Jeśli firma nie ukończy budowy wspomnianego budynku / mieszkania w wyżej wymienionym okresie, wówczas firma wypłaca rekompensatę w wysokości 5 zł za m kw.”

Jednak oferta kusi, wydaje się atrakcyjna – dopóty, dopóki nie pojawi się to nadrzędne pytania: kiedy wreszcie otrzymam mój dom? Generalnie zachęcamy do dialogu między kupującymi i sprzedającymi w celu rozstrzygania sporów, a jeśli to się nie powiedzie, sprawa zostanie przekazana organowi regulacyjnemu.

II. Obiecanki – cacanki, ale gdzie są moje dokumenty?

Wielu budowniczych unika wydawania certyfikatu ukończenia w momencie przekazania mieszkania. Świadectwo ukończenia wydawane jest przez władze miejskie i stanowi, że budynek jest zgodny z zatwierdzonym planem. Deweloper, który odstąpi od planu, nie otrzyma certyfikatu. Wszystko wydawało się piękne i zgodne przy umowie? Cóż, teraz nie możesz udowodnić, że jesteś właścicielem domu, jeśli nie masz certyfikatu, ponieważ nie jesteś w stanie uzyskać rejestracji domu. Tym samym – później będziesz miał problemy ze sprzedażą, obciążeniem hipoteką lub jeszcze inne, ponieważ nie będzie to na twoje nazwisko. W najgorszym przypadku niezatwierdzone części domu zostaną zburzone przez władze miejskie.

Aby uniknąć takich sytuacji zawsze stawiaj na renomowanych deweloperów składających uczciwe oferty.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>