Szukanie pracy nie zawsze jest możliwe

SzadBrak posiadania dobrej pracy często spowodowany jest brakiem czasu na jej poszukiwania. No bo przecież jak mamy zacząć się rozglądać za nową posadą, skoro musimy być na obecnym stanowisku pracy przez 8 godzin dziennie? Posiłkujemy się ogłoszeniami pracy jakie znajdziemy w internecie, ale przecież to nie wszystko.

Ogłoszenie o pracy to dopiero początek, ponieważ po wysłaniu do pracodawcy CV musimy stawić się na umówione spotkanie, które najczęściej wypada właśnie w godzinach naszej obecnej pracy. Podobnie jest z rozwojem naszej osoby po przez różne kursy zawodowe. Jak mamy iść na takie szkolenie, skoro jesteśmy w pracy? Są to oczywiście znane problemy, ale zastanówmy się czy coś z tym można zrobić? Szukanie pracy ułatwia nam Internet.

Możemy szukać jej we własnym domu. Na spotkanie w sprawie nowej pracy można umówić się albo na sobotę. Wielu pracodawców swoje firmy otwiera również w weekendy więc nie powinno być problemu. W Bielsku-Białej obecnie zauważa się spadek bezrobocia i coraz częściej pracodawcy narzekają, że nie mogę znaleźć dobrego pracownika. Często słychać też opinie, że nie mogą znaleźć żadnego, nawet marnego.

To właśnie jest szansa dla nas. Tendencja na rynkach pracy powinna się poprawiać z roku na rok, ale to nie za sprawą ustaw czy ogólnej sytuacji w gospodarkach świata tylko niestety poprawa będzie wynikać z ciągle pomniejszającego się przyrostu naturalnego co powoduje więcej miejsc pracy.

Polska wyludnia się w zastraszającym tempie. W ciągu czterech pierwszych miesięcy tego roku urodziło się zaledwie 121 tys. dzieci. W tym czasie zmarło 142 tys. osób – wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Rok wcześniej w tym samym okresie urodziło się o blisko 
6 tys. dzieci więcej, a zmarło 
8 tys. osób mniej. W tym roku niemal na pewno odnotujemy zatem ujemny przyrost naturalny, czyli przewagę zgonów nad urodzeniami.

źródło: www.rp.pl

 

Z jednej strony jest to dobra wiadomość dla osób bezrobotnych, ponieważ będzie mniejsza konkurencja na rynku pracy, z drugiej jednak strony to, że ubywa naszych rodaków nie jest pozytywną informacją.

Czytaj także: www.ta-praca.pl

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach