Targowanie się opłaca? – prawda o zawodach z branży wystawienniczej

expo

Żyjemy w czasach ogromnego postępu, a w związku z rozwojem technologicznym zmieniają się także możliwości i wymagania zawodowe. Pojawiają się stanowiska, które jeszcze kilka lat temu w ogóle nie istniały i które za kilka lat mogą zniknąć. Rękę na pulsie trzymać musi każda branża, a szczególnie te skupione na kreowaniu wizerunku klienta. Branża wystawiennicza w Polsce przeżywa swoją złotą erę, a specjaliści których zatrudnia muszą świetnie odnajdować się w nowoczesnym świecie. Kogo szukają firmy zajmujące się organizacją targów? Oto kilka z najczęściej rekrutowanych stanowisk.

Specjalista ds. marketingu wystawienniczego

Wiesz, co zrobić, by o Tobie mówiono? Znasz się na tworzeniu wizerunku? Masz w sobie żyłkę handlowca? Lubisz czuwać nad czymś od początku do końca? Zastanów się nad pracą na stanowisku Specjalisty ds. marketingu wystawienniczego! Takiej osoby poszukują firmy, które regularnie wystawiają swoje stoiska na największych polskich i zagranicznych targach. Specjalista ds. marketingu wystawienniczego czuwa nad stoiskiem podczas eventów, ale także odpowiada za rozwój sprzedaży spowodowany wydarzeniami tego rodzaju.

Czego możesz się spodziewać, jeśli zostaniesz zatrudniony na tym stanowisku?
Twoje życie zawodowe będzie skupiać się na terminach kolejnych targów. Zostaniesz świadkiem wielu znakomitych imprez, jednak będziesz musiał przyzwyczaić się do nienormowanego czasu pracy.

Project Manager ds. zabudowy stoisk targowych

Jeżeli myślisz o sobie, jako o pracowniku wielozadaniowym, jeżeli znasz języki obce, potrzebujesz wyzwań, a wykonywanie codziennie tych samych obowiązków byłoby dla Ciebie okropnie nudne – to jest to stanowisko dla Ciebie. Project Manager pomaga klientowi przejść przez wszystkie etapy pracy nad stoiskiem targowym – od projektu, po dogląd podczas imprezy. Osoba na tym stanowisku wysyła projekty do zatwierdzenia, sprawdza czy spełnione zostały warunki bezpieczeństwa zabudowy, pilnuje terminów i jest łącznikiem między wszystkimi zainteresowanymi – klientem-wystawcą, działami projektowym i technicznym oraz organizatorami targów.

Czego możesz się spodziewać, jeśli zostaniesz zatrudniony na tym stanowisku?
Ekscytującej pracy w międzynarodowym środowisku. Pamiętaj, że Twoje obowiązki będą się piętrzyć przed terminami konkretnych targów, dlatego musisz być odporny na stres i potrafić trzeźwo myśleć pod presją czasu.

Kosztorysant

Masz analityczny umysł? Jesteś dokładny, niemal pedantyczny, żaden szczegół Ci nie umknie? Uwielbiasz tabelki i Excela? Ale jednocześnie nie jesteś odludkiem, lubisz współpracować i łatwo zjednujesz sobie ludzi? A więc zostań kosztorysantem! Do Twoich obowiązków w branży wystawienniczej będą należeć kalkulacje projektowe, optymalizacja kosztów, raportowanie, analiza i interpretacja podjętych działań.

Czego możesz się spodziewać, jeśli zostaniesz zatrudniony na tym stanowisku?
Twoja praca na pewno nie będzie nudna! Możesz zajmować się niewielkimi lub milionowymi projektami. Nie zatoniesz liczbach, bo swoje ustalenia będziesz prowadzić w oparciu o relacje ludzi.

Technolog ds. zabudowy stoisk targowych

Uwielbiasz technologiczne nowości? Jesteś gadżeciarzem, a przy tym masz wykształcenie inżynieryjne? Potrafisz zaplanować przestrzeń i lubisz tworzyć? Na tym stanowisku przydadzą się wszystkie te umiejętności! Będziesz poszukiwał nowych technologii, które można użyć podczas tworzenia stoiska, zarządzał logistyką, koordynował montaż i rozdzielał zadana między wewnętrzną ekipę techniczną oraz zewnętrzne firmy podwykonawcze.

Czego możesz się spodziewać, jeśli zostaniesz zatrudniony na tym stanowisku?

Będziesz na bieżąco z nowinkami technologicznymi, więc jeżeli to Twoja pasja to w pracy będziesz się spełniać. Technolog musi być świetnym teoretykiem i ciągle uaktualniać swoją wiedzę ale przede wszystkim doskonałym praktykiem, który wiedzę potrafi zmienić w wyjątkowe projekty.

Branża wystawiennicza zatrudnia ostatnio wielu pracowników. Jest to gałąź gospodarki, która w kraju prężnie się rozwija, dając ciekawą i dobrze płatną pracę. Jeżeli więc nie zależy Ci na pracy od 8:00 do 16:00, lubisz uczestniczyć w imprezach masowych, a presja czasu Cię nie stresuje – aplikuj!

Autor: http://www.ideaexpo.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>