Ubezpieczenia aut firmowych – które są obowiązkowe?

navigation-1048294_640Samochody firmowe jeżdżą p polskich drogach w ilościach wręcz ogromnych. Coraz więcej firm inwestuje we własną flotę samochodową, dzięki czemu ich pracownicy mogą bez problemu poruszać się na dłuższych lub krótszych dystansach. Trzeba jednak pamiętać, że samochody służbowe rządza się dosyć podobnymi prawami, które dotyczą aut prywatnych. Trzeba je więc odpowiednio ubezpieczyć.

Każde nowe auto firmowe musi być ubezpieczone. Najważniejsze jest przede wszystkim obowiązkowe ubezpieczenie OC. Jest ono niezbędne, aby można było w ogóle poruszać się po drogach. Stawka ubezpieczenia w przypadku samochodów służbowych jest wyliczana nieco inaczej niż w przypadku kierowców prywatnych. Firma nigdy bowiem nie może wskazać wszystkich osób, które będą się poruszały danym autem. Ubezpieczenie wylicza się na podstawie uśredniania i dla wszystkich samochodów firmowych w danej firmie jest ono podobne. Stawki oczywiście uzależnione są od wielu czynników, które ubezpieczyciel bierze pod uwagę indywidualnie.

Jakie dodatkowe ubezpieczenia mogą się przydać?

POMOC DROGOWA NIEMCYPoza ubezpieczeniem OC firma posiadająca flotę samochodów służbowych powinna zadbać także o szereg innych ubezpieczeń, które być może nie są obowiązkowe, ale za to bardzo ułatwiają życie w przypadku jakichkolwiek zdarzeń losowych. Jeśli flota składa się z nowych i dosyć eleganckich samochodów, warto zdecydować się na ubezpieczenie autocasco, które chroni przed wieloma zdarzeniami losowymi, nie tylko przed kradzieżą. Warto również zastanowić się nad dodatkowym ubezpieczeniem assistance, które daje wiele korzyści zarówno w kraju, jak i za granicą. Można dzięki niemu mieć zapewniony samochód zastępczy, pomoc drogową, wsparcie doradcy ubezpieczeniowego, a także wiele innych udogodnień, za które nie trzeba płacić, bo pokrywać je będzie ubezpieczenie. Owszem, takie ubezpieczenie dodatkowe to także dodatkowe koszty, warto jednak potraktować je jako inwestycję. Stawka ubezpieczeniowa to niewielka kwota w porównaniu do tego, ile można zaoszczędzić na późniejszych wydatkach w razie jakiegokolwiek zdarzenia losowego.

Warto dobrze czytać oferty

Ofert ubezpieczeniowych na polskim rynku jest całe mnóstwo. Dlatego też wart zadbać o to, by dobrze podjąć decyzję ubezpieczeniową. Każdy z ubezpieczycieli ma nieco inną ofertę, dlatego warto przejrzeć co najmniej kilka ofert różnych ubezpieczycieli. Na https://kalkulator.ubezpieczamy-auto.pl można w jednym miejscu porównać sobie kilku różnych ubezpieczycieli i dzięki temu podjąć dobrą decyzję ubezpieczeniową. Pamiętajmy, że ubezpieczenie floty firmowej, szczególnie takiej, w której samochodów jest całkiem sporo, to naprawdę spory wydatek. Musi więc być odpowiednio przemyślany i poparty fachowym doradztwem. Im większa firma, tym więcej uwagi trzeba poświęcić szukaniu dobrej, niedrogiej i kompleksowej oferty ubezpieczeniowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>