Umowa firmowa z firmą transportową – na czyj koszt holujemy samochody?

pexels-photo-593172

Wynajmowanie samochodów jest na porządku dziennym w przypadku firm, które potrzebują sprawnych i komfortowych aut, a jednocześnie nie dysponują takim budżetem, by zainwestować w ich kupno. Dzięki wynajętym samochodom można mieć pewność, że firma działała będzie sprawnie, a pracownicy będą zawsze mieli dostęp do aut służbowych.

Aby samochody faktycznie dobrze służyły właścicielowi firmy i jego pracownikom, przede wszystkim trzeba znaleźć dobrą firmę transportową, która gwarantuje wysoka jakość usług oraz szeroki wybór samochodów, spośród których każdy klient będzie mógł znaleźć coś idealnego dla siebie. Jeśli już znajdziemy dobrą firmę transportową, najlepiej jest stworzyć umowę długoterminową, na podstawie której będziemy korzystać z jej usług. Dzięki temu będziemy mieć czarno na białym prawa i obowiązki zarówno jednej, jak i drugiej strony.

Wszystkie ważne kwestie zawarte w umowie

W umowie z firma transportową powinny znaleźć się wszystkie newralgiczne kwestie, przede wszystkim koszty wynajmu aut oraz informacje o różnych opłatach dodatkowych. Jest chociażby oczywiste, że podczas użytkowania wynajmowanego auta osoba, która nim jeździ sama musi dbać o tankowanie i pełen bak benzyny. W tej kwestii firma transportowa wywiązuje się jedynie na początku, dostarczając auto z pełnym bakiem. Kolejna kwestia to opłaty, z jakimi możemy spotkać się podczas podróży. Wiele z nich leży po stronie osoby, która użytkuje auto. Ale nie wszystkie. Jeśli podczas podróży samochód zepsuje się i odmówi posłuszeństwa, jego holowanie do warsztatu i koszt późniejszych napraw należą już do wynajmującego, czyli firmy transportowej. Dobra pomoc drogowa Berlin sprawnie odholuje samochód osobom, które podróżują w okolicach stolicy Niemiec. Podobnie jest w przypadku pomocy drogowych w innych rejonach kraju czy za granicą. Dobrze jest mieć zawsze pod ręką namiar na sprawdzoną firmę zajmującą się usługami holowania aut, dzięki temu bez problemu znajdziemy usługodawcę w sytuacji, gdy auto faktycznie odmówi posłuszeństwa.

Dobre ubezpieczenie często załatwia sprawę

Jeśli podróżujemy wynajmowanymi samochodami, bardzo często są one dokładnie i wszechstronnie ubezpieczone. W przypadku zdarzeń drogowych czy awarii auta można liczyć na wsparcie ubezpieczyciela w zakresie także holowania czy naprawy. To bardzo dobre rozwiązanie, dzięki któremu opłaty za holowanie auta nie będzie ponosić ani właściciel firmy transportowej, ani szef firmy, która wynajęła samochody. Choć ubezpieczenie z pakietem assistance jest droższe niż ubezpieczenie z podstawowym zakresem, zdecydowanie warto z niego korzystać zarówno w przypadku samochodów prywatnych, jak i firmowych. Dzięki temu w razie jakichkolwiek sytuacji na drodze i problemów z autem, można liczyć na profesjonalne i fachowe wsparcie, a koszty naprawy czy holowania będą pokryte przez ubezpieczyciela. Dobre ubezpieczenie ogranicza więc koszty, jakie trzeba byłoby ponieść z własnej kieszeni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>