Upór, asertywność czy odwaga? Co kieruje nami w zarządzaniu rynkiem nieruchomości?

o-REAL-ESTATE-facebook

Patrząc na rynek pracy można powiedzieć, że dziedzina nieruchomości jest jedną z tych, gdzie można nie tylko znaleźć pracę, ale również liczyć na rozwój i wypracowanie solidnej pozycji na rynku, co przekłada się na wysokość zarobków. Aby jednak czerpać satysfakcję z pracy w zarządzaniu nieruchomościami, należy nie tylko posiadać odpowiednie kwalifikacje, ale również posiadać pewne predyspozycje, które ułatwią pracę w tym właśnie zawodzie.

Co z wykształceniem?

Podstawową kwestią jest wykształcenie. Oprócz studiów wyższych z zarządzania czy gospodarki przestrzennej warunkiem koniecznym do podjęcia pracy w zawodzie jest zdobycie odpowiednich licencji. Zajmuje to nieco czasu, jednak jest niezbędne do pracy w zarządzaniu nieruchomościami. Samo wykształcenie jednak to nie wszystko. Oczywiście, daje nam ono pewne możliwości, jednak stanowią one zaledwie połowę sukcesu. Każdy kandydat pretendujący do pracy w nieruchomościach powinien posiadać pewne cechy charakteru, które znacznie ułatwią pracę w zawodzie. Jakie więc przymioty powinien posiadać idealny kandydat do pracy w tym właśnie zawodzie?

Upór, asertywność czy odwaga? Która z cech będzie najlepsza?

Zarządzanie rynkiem nieruchomości to dziedzina, która zawiera szereg obowiązków. Osoba znajdująca się na tym stanowisku odpowiada nie tylko za sprzedaż czy wynajem nieruchomości, ale także odpowiada za całą dokumentację związaną z pracą wspólnoty czy usuwaniem wszelkich awarii bieżących podczas użytkowania lokali. Cała praca wiąże się z kontaktem z klientami, zapobieganiem konfliktów czy zadowoleniem klientów użytkujących daną nieruchomość. Właśnie dlatego zarządca nieruchomości powinien posiadać pewne cechy charakteru, które ułatwią pracę na danym stanowisku. Upór- pierwsza z wymienionych cech pozwala przede wszystkim osiągać cele zawodowe, co doskonale przyda się w pracy z nieruchomościami. Asertywność wiąże się z umiejętnością obrony własnego zdania, a także pomaga w realizacji planów zawodowych. Odwaga- czy jest potrzebna w tym zawodzie? Może przydać się chociażby do niestandardowych rozwiązań, które pomogą uzyskać zadowolenie klientów z użytkowanych nieruchomości. Oprócz wspomnianych cech warto jest posiadać umiejętność łatwego nawiązywania kontaktów z ludźmi, co jest niezbędne z racji tego, że zarządzanie nieruchomościami wymusza kontakt z ludźmi. Ponadto dobrze jest być elastycznym, otwartym na oczekiwania klientów, a także umieć rozwiązywać konflikty i trudne sytuacje.

Co daje praca w nieruchomościach?

Chcąc pracować w nieruchomościach oraz być zadowolonym z pracy w zawodzie trzeba przede wszystkim lubić pracę wśród ludzi, gdyż ta właśnie praca generuje kontakt z innymi. Kandydat do pracy na tym stanowisku powinien także lubić wyzwania zawodowe, bowiem praca w zarządzaniu nieruchomościami generuje wiele niespodzianek i nieprzewidzianych sytuacji. Osoba lubiąca pracę wśród ludzi oraz ciekawe obowiązki zawodowe świetnie odnajdzie się w dziedzinie zarządzanie nieruchomościami.

Artykuł opracowano wspólnie z biurem nieruchomości http://remax-gold.pl/

1 Komentarz

  1. MirosławStenior pisze:

    W zarządzaniu nieruchomościami trzeba mieć doświadczenie i sprawdzony personel. Czasem myślimy, że możemy zaoszczędzić na prowadzeniu np. kamienicy zarządzając nią sami, ale wkrótce wychodzi szydło z worka. U nas po roku samodzielnej bitwy z prawem i lokatorami zatrudniliśmy firmę http://www.nieruchomosci.mawen.pl. Warunki bytowe oraz nasza kondycja finansowa znacznie się poprawiły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>