Urlop w Polsce – miejsca warte uwagi

siklawa-3-duze

Planując swój wypoczynek w Polsce, warto zrobić to z wyprzedzeniem. Wybór miejsca, w którym spędzimy swój zasłużony urlop od pracy, może wpłynąć na nasze zadowolenie. Poniżej prezentujemy listę miejsc, które choć raz w życiu warto zobaczyć.

Wodospad Siklawa – największy wodospad w naszym kraju

Spływający w Tatrach Wysokich wodospad Siklawa, to największy wodospad w Polsce. Próg z którego spadający wody Wielkiej Siklawy znajduje się na wysokości około 70 metrów. Opadająca woda wywołuje potężny huk. To dzieło natury najpiękniej prezentuje się w słoneczne dni, gdy wody zostały dodatkowo zasilone obfitym deszczem.

Kilka ciekawostek związanych z tym miejscem:
– w porównaniu do znanego na całym świecie wodospadu Niagara, Siklawa jest od niego wyższa o około 20 metrów;
– z kolei przy największym wodospadzie świata leżącym w Wenezueli, Siklawa jest czternastokrotnie mniejsza;

Wodogrzmoty Mickiewicza

W niewielkiej odległości od wodospadu Siklawa znajdują się Wodogrzmoty Mickiewicza. Wysokość tego wodospadu jest znacznie mniejsza – woda spływa kaskadami o wysokości od 3 do 10 metrów. Jednak to nie wysokość, a przepiękny krajobraz przyciąga tutaj rzesze turystów.

Krzywy Las pod Gryfinem

Po drugiej części Polski znajduje się dość tajemniczy las. Jak powstał? Tego nie wie nikt. Wyróżnia się on krzywo rosnącymi sosnami, które przypominają krajobraz nie z tego świata. Istnieje kilka wersji jak do tego doszło. Jedna z nich mówi o tym, iż drzewa te rosną tak dzięki działalności człowieka, który specjalnie je tak nadciął 7 lat po ich zasadzeniu. Druga z teorii mówi, iż przyczyniły się do tego stacjonujące tutaj w 1945 roku czołgi. Do dziś nie ustalono jak jest naprawdę.

Krzywa wieża w Ząbkowicach Śląskich

Tak, wcale się nie pomyliliśmy, Krzywa Wieża znajduje się nie tylko we włoskiej Pizie, ale także w naszym kraju. Ząbkowice Śląskie znajdują się w niewielkiej odległości od granicy czeskiej, a w jego samym centrum wznosi się Krzywa Wieża. Stopień wykrzywienia można zauważyć gołym okiem, obiekt jest dość łatwy do zlokalizowania. Wieża jednak nie zawsze była krzywa, nastąpiło to najprawdopodobniej wskutek trzęsienia ziemi, które miało miejsce w XVI wieku.

Kaplica Czaszek w Czermnej

Ostatnią propozycją jest odwiedzenie dość mrocznego miejsca w południowej części Polski niedaleko Kudowy-Zdrój. Kaplica Czaszek to wspólny grobowiec, gdzie sufit oraz ściany pokryto tysiącami czaszek oraz ludzkich kości. Te, które nie zmieściły się w głównej części obiektu umieszczono pod podłogą. Dla poznania historii powstania tego miejsca, należy przenieść się do 1776 roku. Pewnego dnia ówczesny proboszcz zaobserwował, iż jego pies rozdrapując ziemię wydobywa liczne kości. Postanowił on sprawdzić, czy to przypadek, czy pod parafią znajdują się liczne ludzkie szczątki. To co odkrył początkowo go przeraziło, albowiem podczas prac wykopywano tysiące kości. To odkrycie zmusiło proboszcza do stworzenia grobowca, jaki teraz jest Kaplica Czaszek.

Wymienione atrakcje, to tylko niektóre ciekawe miejsca w Polsce, którym warto poświęcić uwagę.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Komentarzy

  1. Milena pisze:

    Zawsze byłam zwolenniczką urlopu w kraju. Latem najczęściej odwiedzam Bałtyk i Mazury, z kolei zimą oprócz gór lubię także spędzać czas w Borach Tucholskich. Znajduje się tam świetny ośrodek jeździecki QŃ, a instruktorami godnymi polecenia : )

  2. Wicia pisze:

    Ja z kolei uwielbiam Wrocław. Centrum Wrocławia i starówka jest bardzo ładna – wręcz europejska. Jeżeli wybieracie się tam to z powodzeniem mogę polecić Wam tani nocleg w centrum Wrocławia: http://boogiehostel.com Bardzo miła obsługa i apartamenty na dobrym standardzie – niedrogo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>