Urządzasz swój gabinet? Jaki dywan będzie praktyczny?

03

Dywan jest dosyć nieoczywistym wyborem przy urządzaniu pokoju biurowego. Może jednak stanowić bardzo wyrazisty i efektowny element dekoracyjny tego pomieszczenia. Podejmując decyzję o jego zakupie, warto dowiedzieć się, na jakie rzeczy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę.

Rodzaj materiału

Jest to czynnik zależny przede wszystkim od eksploatacji dywanu. W gabinetach najlepiej sprawdzi się
polipropylen lub poliamid. Są to materiały niewchłaniające wilgoci i odporne na większość zabrudzeń, choć trzeba zaznaczyć, że dosyć szybko zbierają kurz. Cechują się długą żywotnością, m.in. za sprawą trwałości kolorów i braku ataków ze strony moli. Będą doskonale sprawdzać się w biurach alergików, ze względu na sztuczne włosie, które posiadają. Choć wiele osób traktuje ich szorstką powierzchnię jako mankament, to właśnie dzięki niej dywany nie ścierają się, dzięki czemu na dłużej zachowują pierwotny wygląd. Ponadto ich kształt pozostaje niezmienny pod wpływem obciążenia, co jest bardzo istotne z uwagi na nasze częste siedzenie przy biurku i korzystanie z krzesła obrotowego. Urządzając gabinet, należy zrezygnować z gęstych, puchowych dywanów, które mogą okazać się zupełnie niepraktyczne. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się w salonach, sypialniach czy pokojach gościnnych.

Kolor

W biurach firmowych zwykle zauważymy wykładziny, najczęściej w ciemnych barwach, aby nie były na nich widoczne ślady obuwia. Nasza domowa pracownia rządzi się jednak swoimi prawami, dzięki czemu zyskujemy pełną dowolność w wyborze koloru. Zapomnijmy o stereotypowym wyobrażeniu gabinetu wyposażonego w ciężkie, klasyczne meble i grube dywany z bogactwem rozmaitych wzorów. Nadrzędną funkcją dywanu jest ocieplanie wnętrz. Pomieszczenia biurowe nie należą do największych, w związku z czym powinniśmy postawić na jasne i chłodne odcienie, które optycznie powiększą całą przestrzeń. Świetnie będą prezentować się szarości, obecnie bardzo popularne przy urządzaniu mieszkań. Dobrym pomysłem jest też zestawienie dywanu z kolorystyką ścian gabinetu.

Praktyczność

Jest to aspekt, do którego powinniśmy przywiązywać szczególną wagę. Wszystkim posiadaczom dywanów zapewne zależy na jego łatwym czyszczeniu. Z pewnością ułatwi to zakup dywanu z krótkim włosiem, znacząco ograniczającym gromadzenie się zabrudzeń. Dostępność do nich będzie o wiele łatwiejsza, co automatycznie przyspiesza zarówno odkurzanie, jak i trzepanie. Jego mocną zaletą jest również wygodniejsze użytkowanie krzesła, którego kółka będą mogły swobodnie jeździć po dywanie. Jednocześnie należy zwrócić uwagę na mocne przytwierdzenie do podłogi. W przeciwnym razie możemy wyraźnie zarysować parkiet. Ponadto dywany w tego typu pomieszczeniach nie powinny wypełniać całej wolnej przestrzeni, lecz jedynie wydzielać konkretne części. Centralną strefą każdego gabinetu jest oczywiście stanowisko pracy. Z pewnością sprawdzą się tutaj niewielkie dywany, o owalnym lub prostokątnym kształcie, które nie będą odkształcać się pod ciężarem biurka.

Pomoc w opracowaniu artykułu uzyskaliśmy od firmy https://carpetsandmore.pl

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>