Koszty utrzymania domu opieki – jakich rzędów sięgają?

matthew-bennett-78hTqvjYMS4-unsplash (1)Prowadzenie domu opieki to spore wyzwanie, a jednocześnie biznes, który jest potrzebny i na pewno w najbliższym czasie nie będzie narzekał na spadek popularności. Nasze społeczeństwo sukcesywnie się starzeje, a to oznacza, że zapotrzebowanie na profesjonalną opiekę dla seniorów będzie stale rosło.

Aby dom opieki dobrze funkcjonował, trzeba przede wszystkim sporo w niego zainwestować. Wielu inwestorów decyduje się na tworzenie obiektów od zera, najczęściej w dobrych okolicach poza miastem, w otoczeniu natury. To dobre, spokojne warunki na jesień życia dla osób starszych, które potrzebują przede wszystkim ciszy i spokoju. Koszt wybudowania i wyposażenia domu opieki do co najmniej kilka milionów złotych, a więc potężna inwestycja, która powinna być przemyślana w najdrobniejszych szczegółach. Gdy dom zacznie funkcjonować pełną parą, inwestycja zacznie się jednak zwracać.

Wysokie koszty utrzymania

Koszty utrzymania domów opieki są zwykle wysokie , ale też uzależnione od tego, jak wielu jest pensjonariuszy i jaka konkretnie opieka odbywa się w domu. W niektórych tego typu miejscach znajduje się oferta profesjonalnej rehabilitacji, a seniorzy mogą korzystać ze świetnie wyposażonych sal rehabilitacyjnych i terapeutycznych, oczywiście pod okiem doświadczonej kadry medycznej. Koszty utrzymania domów opieki mogą sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych miesięcznie, z czego spore koszty to zatrudnienie doświadczonego personelu, a także zadbanie o najwyższy poziom usług dla seniorów. Wiele domów opieki, poza finansami otrzymywanymi za pobyt od pensjonariuszy czy ich rodzin, korzysta również z różnych form dotacji i dofinansowań, dzięki czemu mogą oferować usługi dla seniorów na najwyższym poziomie.

Czy warto korzystać z domów opieki?

Choć seniorów w społeczeństwie jest coraz więcej i spory ich odsetek wymaga całodobowej, profesjonalnej opieki, domy dla seniorów nie zawsze cieszą się popularnością i nie są pierwszym wyborem dla rodzin osób starszych. Jest to związane z nadal nie do końca pozytywnym postrzeganiem domów opieki jako miejsc, w których seniorzy są przez rodzinę pozostawieni. Tymczasem w takich miejscach mają oni zapewnione o wiele lepsze warunki bytowe niż w swoich domach rodzinnych, mają opiekę lekarza, rehabilitację, sporo zajęć terapeutycznych, mogą rozwijać swoje zainteresowania, nawiązywać nowe znajomości. Są zdecydowanie mniej samotni niż we własnych czterech ścianach. Domy opieki takie jak Comfort Life czy inne ośrodki funkcjonujące na wysokim poziomie to miejsca, w których jesień życia upływa spokojnie, a jednocześnie jest radosna i pełna pozytywnych emocji. Oddanie rodzica czy dziadka do domu opieki nie powinno więc wiązać się z wyrzutami sumienia, gdyż w takim miejscu senior otrzyma najlepszą z możliwych pomoc i warunki, które zapewnią mu spokojne i komfortowe życie.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 Komentarz

  1. Karol pisze:

    W co obecnie warto inwestować? Odpowiedzi jest całkiem sporo w zależności od tego, jakim kapitałem dysponujemy i czy szukamy bezpiecznych, czy bardziej ryzykownych form pomnażania pieniędzy. Na inwestowanieodpodstaw.pl można przeczytać sporo ciekawych i sprawdzonych informacji, z którymi warto zapoznać się przed rozpoczęciem jakiejkolwiek przygody z inwestowaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>