W jaki sposób działają kantory internetowe?

slider1

Na przestrzeni ostatnich 20-lat świadomość dotycząca zarządzaniem własnymi finansami znacznie wzrosła. Jako konsumenci oczekujemy od instytucji finansowych wiarygodności, intuicyjności i szeregu udogodnień, pozwalających na lepsze administrowanie własnym portfelem. W odpowiedzi na wymagania rynku powstały kantory internetowe, będące doskonałą alternatywą dla stacjonarnych placówek i, niekorzystnych w swojej ofercie walutowej, banków. Od ponad dekady działalność kantorów online stale się rozwija, a także, wsłuchując się w potrzeby klientów, zmienia swoje oblicze, nieustannie wprowadzając innowacje. Stale obserwuje się także wzrost dostępnych i wiarygodnych kantorów internetowych, które wyróżniają się dopasowaniem do potrzeb klienta, niskimi kosztami i policzalnymi korzyściami dla ich użytkowników. Sprawdźmy zatem, jak działają kantory internetowe.

Podstawową ideą kantorów internetowych jest wymiana waluty w formie bezgotówkowej. W praktyce oznacza to możliwość przewalutowania bez konieczności wychodzenia z domu czy szukania placówki z najlepszym kursem i najniższą prowizją. Analizując sposób rozliczania się z klientem, np. na platformie Amronet,wnioski nasuwają się same. To nie tylko wymiana waluty, ale przede wszystkim oszczędność, która, w przypadku osób spłacających kredyty walutowe, jest znaczna, sięgająca nawet 9% w porównaniu z bankami.

Przelewy międzynarodoweOsoby zainteresowane wymianą walut muszą zarejestrować się na wybranej platformie i, zazwyczaj, posiadać konto walutowe, chociaż to ostatnie nie zawsze jest koniecznością. Po wypełnieniu wymaganych kwestii formalnych można przystąpić do przewalutowania. Z konta bankowego należy przesłać określoną kwotę na konto kantoru. W dobrych kantorach internetowych każda dokonywana operacja będzie potwierdzana za pomocą alertu SMS. Oczywiście — jeśli spłacamy kredyt lub chcemy, by przewalutowana kwota trafiła na konkretne konto — musimy podać także numer konta odbiorcy środków.

Kantory internetowe różnią się pomiędzy sobą niektórymi opcjami. Można oczywiście sprawdzać każdą z platform pojedynczo, ale można też skorzystać z wyszukiwarek kantorów online oraz recenzji. Przed wyborem platformy, z której będziemy korzystać, warto wcześniej sprawdzić opinie użytkowników takiego kantoru. Tak więc, wyszukując np. amronet opinie – uzyskamy wiedzę na temat cen, prowizji, szybkości dokonania transakcji oraz innych istotnych przy wyborze czynników.

Jedną z zalet kantorów internetowych jest niska prowizja, a tym samym ominięcie bankowego spreadu, który dla wielu kredytobiorców walutowych jest przysłowiową kulą u nogi. Dodatkowoczęść kantorówinternetowych działa przez całą dobę i na bieżąco monitoruje wysokość kursu danej waluty. Dzięki temu można skorzystać z funkcji pozwalającej na ustawieniu powiadomienia, gdy kurs osiągnie preferowana przez klienta wysokość. W tym przypadku wymiana waluty nie nastąpi natychmiastowo, ale dopiero w momencie, gdy kurs będzie najkorzystniejszy dla użytkownika.

Kantory internetowe to także pełne bezpieczeństwo transakcji, które są tak samo zabezpieczane, jak te bankowe. Klient nie musi się więc obawiać ani utraty gotówki, którą otrzymałby w kantorze stacjonarnym, ani wycieku jego danych czy defraudacji środków.

Kantory internetowe to więc nie tylko szybkość i wygoda wymiany pary walut, ale też bezpieczne i tańsze transakcje w serwisie, który został już przetestowany przez innych użytkowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>