Wakacje tuż tuż – jak szybko i bezpiecznie stracić zbędne kilogramy?

woman-drinking-a-juice-in-summer_1098-20

Sezon wakacyjny u wielu osób wywołuje chęć szybkiego gubienia zbędnych kilogramów. Tymczasem w kilka dni czy tygodni trudno jest zgubić kilogramy, na które pracuje się wiele miesięcy czy nawet lat. O wiele lepszym rozwiązaniem jest po prostu zdrowe odżywianie, dzięki czemu kilogramy spadają zdrowo, powoli skutecznie.

Przed sezonem wakacyjnym wiele osób sięga po tak zwane diety cud, które obiecują szybkie zgubienie zbędnych kilogramów. W rzeczywistości takich cudów nie ma. Większość diet cud to tak zwane monodiety, oparte na niewielu składnikach, a przy okazji dostarczające organizmowi zbyt mało kalorii. Owszem, szybko się chudnie, ale równie szybko przybiera na wadze. Dieta cud to najczęściej cudowny efekt jojo, w wyniku którego waga szybko wzrasta powyżej diety początkowej. Nie warto więc sięgać po takie rozwiązania, gdyż są skuteczne jedynie na krótką metę. Bardzo często osłabiają też organizm i powodują braki wielu wartościowych substancji, które są niezbędne dla wielu procesów wewnętrznych.

Wyeliminuj niezdrowe nawyki żywieniowe

Skuteczne i bezpieczne gubienie zbędnych kilogramów powinno być rozciągnięte w czasie. Nie ma co się oszukiwać. Jeśli na nadwagę pracujemy przez wiele miesięcy czy lat, nie da się jej pozbyć w ciągu kilku dni czy tygodni. Warto uzbroić się w cierpliwość i zamiast cudownych diet postawić po prostu na zdrowe i racjonalne odżywianie. Skuteczna jest zmiana diety na lepsze i wyeliminowanie z codziennego jadłospisu tych produktów, które kiepsko wpływają na nasz organizm i mają sporo pustych kalorii. Warto zrezygnować ze słonych i słodkich przekąsek oraz z jedzenia dań gotowych, które są bardzo kaloryczne i trudno zapanować nad ilością dostarczanych organizmowi kalorii. Dobrze jest też zweryfikować nie tylko to, co jemy, ale również to, co pijemy. Wiele osób pije wiele słodkich napojów gazowanych czy sztucznych soków, które również sa mocno kaloryczne, a nie mają zbyt wiele wartości korzystnych dla naszego organizmu. Zamiast napojów, lepiej pic zwykłą niegazowaną wodę lub ziołowe czy owocowe herbatki. Skutecznie gaszą pragnienie, nie maja praktycznie żadnych kalorii, a bardzo często mają sporo wartości korzystnych dla naszego organizmu.

Zdrowe odżywianie w pracy

Jeśli chcemy skutecznie schudnąć, warto dbać również o to, co jemy w pracy. Spędzamy w niej zwykle pół dnia i nie zawsze odżywiamy się prawidłowo. Dobrym sposobem jest przygotowywanie sobie posiłków dzień wcześniej i zabieranie ich w pojemnikach do odgrzania czy po prostu do zjedzenia. Warto jest również zabierać warzywa i owoce do biura. Są nisko kaloryczne, pełne witamin i minerałów, dzięki czemu nie tylko skutecznie zaspokajają głód, ale również dostarczają organizmowi ważnych substancji odżywczych. Już sama zmiana przekąsek na zdrowe owoce czy warzywa może korzystnie wpłynąć na nasz organizm i kondycję, a także przyczynić się do szybszego gubienia zbędnych kilogramów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>