Własny zespół IT czy outsourcing programistów?

PrzechwytywanieNa początku każdego nowego projektu bez wątpienia staniesz przed pytaniem: jak przełożyć swój pomysł na rzeczywistość? Gdzie znaleźć doświadczonych fachowców i jak zorganizować zespół do rozwoju? Wiemy, jak męczący może być ten wybór, więc przedstawmy największe zalety najciekawszych dzisiaj opcji.

W tym artykule pomożemy dowiedzieć się, jaką ścieżką wybrać, gdy rozważasz tworzenie oprogramowania we własnym zakresie lub outsourcing programistów.

Tworzenie oprogramowania samodzielnie: zalety i wady

Co to jest wewnętrzna definicja tworzenia oprogramowania? Jest to proces tworzenia oprogramowania prowadzony przez jednostkę korporacyjną do użytku organizacyjnego. Zobaczmy przykład, aby lepiej zrozumieć znaczenie wewnętrznego rozwoju oprogramowania. Firma, która może mieć związek z branżą IT, decyduje się na rozwój własnego produktu cyfrowego. W takim przypadku firma zajmująca się tworzeniem aplikacji powinna korzystać z własnych programistów (zwanych programistami wewnętrznymi) do opracowania systemu i musi przeprowadzić procedurę zatrudniania, aby wybrać zespół programistów wymagany w projekcie. Chociaż koszt zatrudnienia personelu jest wystarczająco wysoki, istnieje mnóstwo zalet tworzenia oprogramowania we własnym zakresie. W rzeczywistości pełnoetatowy zespół wewnętrzny jest na dłuższą metę tańszy. Aby uzyskać pełny obraz tego, co ma do zaoferowania wewnętrzny proces, przyjrzyjmy się jego zaletom i wadom.

Plusy rozwoju wewnętrznego

Brak granic językowych/kulturowych. Jest to zespół profesjonalistów prawdopodobnie z tego samego kraju/miasta co Ty, z tym samym zapleczem kulturowym i językowym, pracujących w tej samej organizacji. Jakie korzyści daje zatrudnienie wewnętrznego zespołu? Mniej granic i ograniczeń, komunikacja twarzą w twarz, a w rezultacie lepsze zrozumienie tego, co należy zrobić.

Wady budowania własnych rozwiązań IT

Ogromna cena. Wymaga to zainwestowania wielu środków na początkowych etapach, zwłaszcza w projekty na małą i dużą skalę. Jeśli organizacja procesów jest kiepska, będziesz musiał wydawać pieniądze nawet na bezczynność. Jednak w projektach o średniej skali, w których produkt jest cennym zasobem, schemat sprawdza się dobrze.

Firmy współpracujące z własnymi zespołami IT

Teraz, gdy zastanowiliśmy się nad zaletami i wadami wewnętrznego rozwoju, musimy zrozumieć, czy zalety przeważają nad wadami. Ponieważ mamy pewną wiedzę na temat tego, czym jest pochwała wewnętrznego rozwoju oprogramowania, zwróćmy uwagę również na outsourcing. Outsourcing to praktyka, w której firma outsourcingowa buduje produkty dla Twojej firmy. Outsourcing rozwoju oprogramowania ma również zalety i wady do rozważenia.

Zalety outsourcingu tworzenia oprogramowania są rozliczne. Kompetencje w zakresie cen – przede wszystkim. Cena outsourcingu jest bardziej rozsądna niż tworzenie oprogramowania we własnym zakresie, ponieważ zazwyczaj zespoły programistyczne outsourcingu mają większe doświadczenie w zakresie rozwoju w różnych dziedzinach. Jeśli pojawi się nietypowy problem – na pewno sobie z nim poradzą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>